Європейські компанії списали 350 млрд євро боргів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейські компанії списали 350 млрд євро боргів

Кредит&Депозит
517
Європейські компанії списали 350 млрд євро у вигляді безнадійних боргів у минулому році, що стало рекордним значенням, яке перевищує річні ВВП Австрії, Данії або Фінляндії.
Загальний обсяг списань виріс на 7% в 2012 р., при цьому в 27 з 30 країн опитані компанії повідомили, що не відзначили погіршення умов кредитування або не побачили взагалі ніяких змін, про це свідчить опитування, проведене шведською компанією Intrum Justitia. Загальний обсяг списань склав 3% від усього обсягу боргу в Європі.
“Це найвищий рівень списання “поганих” боргів, і прогноз є похмурим. Три відсотки всієї дебіторської заборгованості відповідають середньому рівню рентабельності за чистим прибутком в Європі”, – зазначив виконавчий директор Intrum Justitia Ларс Воллунг.
Найкраще себе почувають країни на півночі Європи, де обсяг списань був нижчим, ніж у минулому році.
При цьому в Німеччині обсяг списань знаходиться на стабільному рівні, але компанії все більш песимістично оцінюють майбутні перспективи. Близько третини підприємств, що беруть участь в опитуванні, очікують збільшення ризику неплатежів у наступному році.
“Компанії в Німеччині стають все більш неспокійними, ніж рік тому. Ризик полягає в тому, що це визначає їх поведінку та інвестиції, які вони здійснюють”, – сказав Воллунг.
Фактично зараз регіон розділений на три сегменти. По-перше, скандинавські країни, де проблем з великим обсягом безнадійних боргів немає, по-друге, проблемні країни на півдні Європи, і, нарешті, країни, де ситуація більш-менш стабільна. У третю категорію потрапляють країни, подібні Франції, Нідерландам і Бельгії.
Невеликі компанії страждають сильніше, ніж великі. Компанії, кількість співробітників в яких перевищує 2,5 тис., списали тільки 1,5% свого боргу, тоді як компанії з чисельністю співробітників менше 19% змушені були списати 4,3%.
Країнами з найвищими ризиками неплатежу торік стали Греція, Хорватія, Португалія та Болгарія, в той час як з найнижчими були Фінляндія, Швеція і Норвегія.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас