Криза в Європі ще не дійшла до "дна" - опитування Fitch — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза в Європі ще не дійшла до "дна" - опитування Fitch

Світ
352
Бурхливе зростання фінансових ринків не відображає реальної ситуації в єврозоні, де зберігається фундаментальна слабкість економіки, вважає більшість європейських інвесторів, які взяли участь у щоквартальному опитуванні рейтингового агентства Fitch Ratings.
Як наголошується в попередній доповіді Fitch, песимісти, які, як і раніше, лідирують в опитуванні, вважають, що найгірша частина боргової і фінансової кризи в єврозоні, швидше за все, ще попереду.
При цьому негативно налаштовані інвестори розділилися на два табори: 29% впевнені, що спокій на ринках буде недовготривалим, 30% описують ситуацію на ринках як “ірраціональне тріумфування, що ігнорує слабкість економічних прогнозів” Європи.
Решта учасників опитування (41%) оптимістично вірять у те, що “дно” кризи залишилося позаду завдяки сильній підтримці з боку Європейського центрального банку, влади ЄС і окремих держав.
За оцінками аналітиків Fitch, протиріччя в Європі кидаються у вічі: рецесія, що триває вже шість кварталів, з рекордним рівнем безробіття, з одного боку, і ралі на фінансових ринках, з іншого. Якщо незабаром в єврозоні не буде економічної стабілізації і реальних кроків у напрямку банківського союзу, в літні місяці ринок зіткнеться з підвищеною волатильністю, як це було в 2011 і 2012 роках, вважають експерти.
Тим часом 86% інвесторів, які брали участь в опитуванні агентства, назвали затяжну рецесію одним з найбільш серйозних ризиків для європейських кредитних ринків, що є рекордно високим показником. У попередньому квартальному опитуванні частка таких відповідей становила 69%.
Передбачається, що ВВП єврозони знизився в першому кварталі на 0,1% після скорочення на 0,6% в попередні три місяці. Статистичне управління Європейського союзу оприлюднить дані о 13:00 МСК 15 травня.
Більшість респондентів вважають ризик посилення інфляції малоймовірним, і лише 9% опитаних дають йому високу оцінку, тоді як дефляції побоюються вже 29%.
Опитування Fitch проводилося з 3 квітня по 7 травня серед керівників фондів та інвесткомпаній, під управлінням яких перебувають активи з фіксованим доходом більш ніж на 8,6 трлн євро. Повні результати опитування будуть оприлюднені в найближчі тижні.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас