Рада міністрів ЄС затвердила угоду про спрощений порядок видачі віз для громадян України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада міністрів ЄС затвердила угоду про спрощений порядок видачі віз для громадян України

Світ
1483
Рада міністрів Європейського Союзу затвердила схвалену Європарламентом посилену угоду про спрощений порядок видачі віз для України. Про це заявив уповноважений України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв.
“Буквально кілька хвилин тому отримана позитивна новина з Брюсселя. Буквально тільки що Рада міністрів Європейського Союзу затвердила ратифікацію посиленої угоди про спрощений порядок видачі віз”, – сказав Єлісєєв на брифінгу в понеділок у Києві.
Таким чином, зазначив постпред України в Європейському Союзі, українська сторона прискорює ухвалення відповідних внутрішніх процедур.
“Я сподіваюся, що з першого липня цього року ця посилена угода про спрощений порядок видачі віз набере чинності”, – сказав К.Єлісєєв.
Він зазначив, що таким чином громадяни України вже в період літніх відпусток зможуть активно використовувати цей документ.
К.Єлісєєв підкреслив, що буде зроблено все, щоб нові консульські установи країн Євросоюзу в Києві в повному обсязі виконували норми цієї важливої для України угоди.
“Ми не зупиняємося на цьому. Наш пріоритет – безвізовий режим, і в цьому напрямку ми будемо працювати”, – підкреслив він.
Як повідомлялося, 18 квітня Європейський парламент дав згоду на набуття чинності угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.
Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, що проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, а також громадяни, що прямують до ЄС з метою лікування.
Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі у семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Документ передбачає, що дипломатичні представництва і консульства ЄС оформлюють багаторазові візи терміном дії п’ять років таким категоріям осіб: членам органів державної влади та місцевого самоврядування, Конституційного суду і Верховного суду, прокурорам та їх заступникам, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружньої пари, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям і представникам суб’єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.
Європейські диппредставництва і консульства також оформлюють багаторазові візи терміном дії один рік таким категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів та локомотивів у міжнародних поїздах, особам, що беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та супроводжуючим особам, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, що регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Такі візи оформлюються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею згідно із законами про в’їзд і перебування в державі ЄС.
Як очікується, угода може набути чинності вже з 1 липня 2013 року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас