Генпрокуратура припинила слідство у справі Щербаня - адвокат Тимошенко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Генпрокуратура припинила слідство у справі Щербаня - адвокат Тимошенко

Кримінал
1158
Адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що генеральна прокуратура України припинила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, в організації якого прокуратура підозрювала екс-прем’єра.
“26 квітня Генеральна прокуратура припинила слідство у “справі Щербаня”“, – сказав Власенко на прес-конференції в понеділок.
Він зазначив: “У мене в руках лист Генеральної прокуратури – є відповідна постанова слідчого, погоджена з відповідним прокурором”.
“Не вдаючись до юридичного аналізу цього документа, тому що він не має ніякого значення, хочу сказати – це чергове підтвердження того, про що захист говорив весь час – ніякої справи Щербаня не існує”, – підкреслив Власенко.
Також Власенко заявив, що “мильна бульбашка, яку роздмухували протягом двох років, просто луснула”. Він нагадав, що перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін “два роки розповідав про те, що нібито у нього особисто є беззаперечні докази чиєїсь участі у трагічних подіях, пов’язаних із загибеллю народного депутата Щербаня”.
Він повідомив, що лист було вручено Тимошенко 7 травня. “На сьогодні очевидно, що цієї справи немає… На сьогоднішній день Генпрокуратура визнала, що справа Щербаня розвалена”, – додав він.
За словами Власенка, “формально приводом для зупинення досудового слідства у цій справі є звернення з відповідними дорученнями в рамках міжнародного співробітництва”.
При цьому він відмовився уточнити, про які звернення йдеться, заявивши, що пояснення щодо цього повинна давати Генпрокуратура.
Отримати коментарі в Генпрокуратурі поки не вдалося.
Власенко зазначив, що сьогоднішні події свідчать про те, що “цієї справи немає”. Член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи відкинули політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.
У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув’язнення вбивцю депутата Вадима Болотських.
Син Євгена Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань 4 квітня 2012 р. заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем’єрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка до вбивства його батька.
Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко категорично спростовують свою причетність до вбивства.
18 січня 2013 р. генпрокурор Віктор Пшонка заявив про завершення розслідування кримінальної справи щодо вбивства Щербаня, Тимошенко вручено повідомлення в підозрюванні її в організації спільно з Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів. Санкція статті, за якою їй вручено повідомлення, передбачає довічне ув’язнення. За даними Пшонки, Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня $2,8 млн.
В даний час у Києві на досудовій стадії розслідування проходить допит свідків. Тимошенко не була присутня жодного разу на допитах.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас