Банк Англії звинувачений в дискримінації жінок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банк Англії звинувачений в дискримінації жінок

Світ
595
Британська феміністська організація The Women’s Room погрожує подати судовий позов стосовно Банку Англії за можливе порушення Закону про рівність (Equality Act) від 2010 року.
Невдоволення феміністок викликано рішенням регулятора замінити зображення соціальної активістки Елізабет Фрай на 5-фунтових купюрах на зображення колишнього прем’єр-міністра країни Уїнстона Черчілля. Зміни плануються у зв’язку з введенням в обіг в 2016 році банкнот з новим дизайном.
The Women’s Room опублікувала на своєму сайті онлайн-петицію, в якій вимагають скасувати відповідне рішення. Керівництву банку закидають порушення положень закону, які забороняють дискримінацію за статевою ознакою.
У пояснювальній записці до тексту зазначається, що Елізабет Фрай зараз є єдиною жінкою, зображення якої помістили на британські банкноти за її заслуги. На купюрах зображена також королева Єлизавета II, але вона удостоїлася такої честі завдяки своєму монаршому титулу, а не заслугам, уточнюють борці за права жінок.
Рішення Банку Англії, вважають активісти The Women’s Room, показує, що влада Великобританії недооцінює роль жінок в історії країни. The Women’s Room пропонує замінити зображення Елізабет Фрай на Мері Уолстонкрафт (письменник, автор есе “Захист прав жінки”), Мері Сікоул (сестра милосердя, героїня Кримської війни) або Розалінд Франклін (біофізик).
Регулятор відповів на претензії феміністок; в повідомленні ЦБ уточнюється, що кінцеве рішення щодо спірного питання залишиться за керівником Мервіном Кінгом, але громадськість може підключатися до обговорення та пропонувати інші кандидатури.
Нагадаємо, на лицьовій стороні всіх британських банкнот, які зараз перебувають в обігу, зображена королева Єлизавета II. На звороті 5-фунтової купюри розміщено зображення Елізабет Фрай, 10-фунтової – натураліста Чарльза Дарвіна, 20-фунтової – економіста Адама Сміта.
Також в обігу перебувають старі банкноти в 50 фунтів з зображенням першого глави Банку Англії Джона Хублона, і випущені в 2011-му купюри, на звороті яких зображені винахідник парового двигуна Джеймс Уатт і його діловий партнер, промисловець Метью Болтон.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас