Росія відмовилась поступитися Заходу у питанні постачання С-300 до Сирії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія відмовилась поступитися Заходу у питанні постачання С-300 до Сирії

Світ
1460
Наприкінці минулого тижня, поки більшість громадян Росії відпочивали у зв’язку з 9 травня, президент і міністр закордонних справ країни спілкувалися із Заходом з приводу планів постачання до Сирії зенітних ракетних комплексів С-300, що його тривожать. Тема обговорювалася у п’ятницю на двох різних зустрічах – Володимира Путіна з британським прем’єром Девідом Кемероном в Сочі і Сергія Лаврова з колегами з Німеччини та Польщі у Варшаві.
Російський лідер заявив голові британського кабінету, що С-300 будуть поставлені в Сирію обов’язково. Після Сочі Кемерон мав летіти до Вашингтона, до Барака Обами, і вважалося, що він донесе до американського президента думку Путіна з приводу Сирії. Але нічого такого, за даними газети, не відбулося. Видання сумнівається, що сирійська конференція відбудеться незабаром. Тепер ситуація ще ускладнюється ракетними поставками.
Втім, ИТАР-ТАСС відзначає, що на сьогоднішній (13 травня) зустрічі Кемерона з Обамою британському прем’єру потрібно погоджувати умови для скликання міжнародної конференції з Сирії. Домовленість про її проведення була досягнута 7 травня в Москві на переговорах голови МЗС РФ Сергія Лаврова з держсекретарем США Джоном Керрі, нагадує агентство.
Лаврову довелося відзвітувати за ракетні поставки під час переговорів за закритими дверима з Гідо Вестервелле і Радославом Сікорським 10 травня. Як дізнався “Коммерсант” від свого джерела, присутнього на зустрічі, російський міністр нагадав колегам, що мова йде про контракт між Москвою і Дамаском, укладений ще в 2010 році. Частина техніки вже відправлена до Сирії, а частина дійсно готується до постачання. Видання зазначило, що “незручні питання” про Сирію стали для Лаврова одним з “неприємних сюрпризів”.
При цьому джерела в арабській розвідці стверджують, ніби російські комплекси С-300 вже доставлені до Сирії минулого тижня, ексклюзивно повідомляє з Тель-Авіва кореспондент американського інтернет-ресурсу WND (WorldNetDaily). Ізраїльські спецслужби не змогли ні підтвердити, ні спростувати це за відсутністю власних даних.
Зазначимо, саме Ізраїль забив тривогу з приводу ракетних поставок Росії до Сирії, повідомивши про свою стурбованість Сполученим Штатам. За відомостями ізраїльської влади, Дамаск провів один платіж за контрактом у цьому році через російський “Внешэкономбанк” (ВЭБ). Російські фахівці з ракетних систем, як повідомляють в Ізраїлі, вже зараз працюють в Сирії як інструктори.
Судячи з усього, тепер переконати Росію відмовитися від “ракетного плану” для Сирії спробує ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньяху. За інформацією “Коммерсанта”, його зустріч з Володимиром Путіним відбудеться в Сочі 14 травня. Про те, що візит Нетаньяху планується в терміновому порядку, написала минулого тижня ізраїльська газета Haaretz. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що візит буде цього тижня, повідомляють “Ведомости”.
Поки публічна позиція Росії незмінна. Офіційні особи, включаючи Путіна, не раз вказували, що здійснювані в Сирію поставки зброї не порушують міжнародних конвенцій і ембарго, накладеного на військові поставки Дамаску Америкою і Євросоюзом.
У багатьох західних столицях не приховують обурення такою позицією і планами Росії. Адже С-300 цілком здатні поставити хрест на будь-яких планах щодо введення безпілотних зон над територією Сирії, пояснює “Російська газета”. І нагадує, що за аналогічним сценарієм розвивалася ситуація в Лівії, де НАТО, використовуючи безпілотну зону, фактично допомогло повстанцям повалити режим Муаммара Каддафі.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас