На дострокових виборах до парламенту Болгарії перемагають правоцентристи: почалися масові заворушення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На дострокових виборах до парламенту Болгарії перемагають правоцентристи: почалися масові заворушення

Світ
1111
Правоцентристи з партії “Громадяни за європейський розвиток Болгарії” лідирують на дострокових парламентських виборах у Болгарії, свідчать офіційні дані Центрвиборчкому. Про це повідомляє Reuters.
На даний момент партія, яку очолює колишній прем’єр-міністр країни Бойко Борисов, набрала 31,4% голосів. Болгарська соціалістична партія йде другою, заручившись підтримкою 27,3% виборців.
Ліберальна партія “Рух за права і свободи”, що представляє інтереси етнічних турків і мусульман, отримала 9,2% голосів, націоналісти з партії “АТАКА” – 7,6%.
Явка виборців склала 53%.
Партіям, що ввійшли до складу парламенту, потрібно сформувати парламентську більшість. Раніше представники ДПС і Соціалістичної партії заявили, що не мають наміру вступати в альянс з партією ГЕРБ.
Підсумки голосування вже спровокували масові заворушення в Болгарії: на вулиці Софії вийшли десятки незадоволених підсумками кампанії. Демонстранти вступили в сутички з поліцією.
Зазначимо, виборам передувала низка скандалів, зокрема незаконне прослуховування телефонних розмов політиків, в організації якого обвинувачується колишній міністр внутрішніх справ Цветан Цветанов. Як стверджують прокурори, він був відповідальним за прослуховування розмов політичних опонентів під час його перебування на посту.
Крім того, напередодні поліцейські вилучили з друкарні 350 тис. бюлетенів, призначених для голосування, оскільки вони були надруковані понад юридично зафіксовану необхідну кількість.
У зв’язку зі звинуваченнями у фальсифікаціях, які супроводжують болгарські вибори, п’ять найбільших партій, що знаходилися в опозиції, прагнуть до незалежного підрахунку голосів. Вперше такий підрахунок проводитиметься австрійським агентством SORA.
Відзначається, що вибори проходять на тлі розчарування в політиках і акцій протесту проти бідності і глибокої економічної нерівності.
Нагадаємо, уряд Болгарії було розпущено в березні 2013 р. після тривалої політичної кризи, викликаної соціально-економічними проблемами. Після цього в країні з’явилася необхідність проведення дострокових виборів до парламенту, щоб сформувати новий Кабмін.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас