Науковці зі США виростили тривимірний серцевий м'яз — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Науковці зі США виростили тривимірний серцевий м'яз

Технології&Авто
611
У США біоінженери з Університету Дьюка виростили тривимірний серцевий м’яз, що функціонує як тканина людського серця. Серцевий “клаптик” може знайти застосування не тільки в лікуванні пацієнтів, які перенесли інфаркт, але й у дослідженнях препаратів для лікування серцево-судинних захворювань. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.
Для вирощування тканини були використані людські ембріональні стовбурові клітини. Стовбурові клітини при певному хімічному та фізичному впливі можуть трансформуватися в клітини будь-якого типу, в даному випадку в клітини серця – кардіоміоцити.
“Структурні та функціональні особливості цієї тривимірної “латки” перевершили всі попередні спроби відтворити тканину людського серця. На даний момент ця тканина є найбільш схожою з тканиною людського серця з усіх створених людиною”, – заявив Ненад Бурсак, професор біоінженерії Університету Дьюка.
У процесі розвитку ембріона протягом дев’яти місяців тканина серця формується і розвивається і потім ще кілька років проходить до досягнення рівня повноцінного функціонування серцевої тканини. Однак, штучне створення м’язової тканини серця, за словами Бурсака, зайняло трохи більше місяця. З розвитком технології час на вирощування тканини може ще більше скоротитися.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас