Західний експерт: Путін боїться не опозиції, а рецесії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Західний експерт: Путін боїться не опозиції, а рецесії

Світ
686
В інтерв’ю австрійському виданню Der Standard політолог і експерт з Росії Герхард Манготт заявив, що причини сьогоднішньої слабкості російської опозиції треба шукати не в її переслідуванні владою, а у внутрішніх ідеологічних розборках, в тому, що опозиція “не розвивається в ідейному плані і вона не має ні нової програми, ні нових цілей”. “Єдиною сполучною ланкою для спочатку гетерогенного антипутинського руху – а туди входять і праві націоналісти, і ліберали, і ліві – була так звана “негативна згода”, а саме вимога відставки Путіна, – каже Манготт. – Але запропонувати свій план, що ж буде після нього, опозиція так і не змогла”. Сильна ідеологічна фрагментація, передає видання слова експерта, стала “перешкодою на шляху створення загальної життєздатної концепції постпутінської Росії”. Також, на думку експерта, негативну роль в ослабленні громадянського руху зіграло суперництво між групами і недостатня організація їхньої роботи.
Безумовно, продовжує австрієць, російський режим сприймає всі ці демонстрації всерйоз. Однак експерт класифікує подібні акції як вираження думки “міноритарного, молодого, міського, освіченого прошарку населення, яке непогано заробляє”. Путін же, йдеться далі, спирається на інший “залізний” виборчий потенціал – росіян з консервативними поглядами, малоосвічених, малозабезпечених, літніх, які живуть переважно в сільській місцевості або в невеликих містах.
“Коли почалися масові протести, під час яких десятки тисяч росіян виходили на вулиці міст, Путін мобілізував свою основну клієнтуру і оголосив ліберальній і космополітичній Москві щось на кшталт “культурної війни”, що виразилася в демонстративній позиції Російської православної церкви, в законах, які переслідують гомосексуалістів, і кримінальних процесах проти Pussy Riot”, – пояснює Манготт.
Єдиною ж річчю, що є, на думку експерта, реальною небезпекою для російського керівництва, є зниження темпу економічного зростання країни. А воно, нагадує Der Standard слова міністра економічного розвитку РФ Білоусова, може впасти в цьому році нижче 2%. “Якщо російська економіка буде скорочуватися подібними темпами, – підсумовує Манготт, – є ризик, що держава не зможе повною мірою виконувати свої соціальні та економічні зобов’язання”. І ось у цьому випадку раніше “залізний” виборчий резервуар Путіна здатний дати тріщину: невдоволення в містах могло б з’єднатися з соціальними протестами на селі. “У цьому і полягає найстрашніший сценарій з точки зору путінського керівництва”, – упевнений Манготт.
Також в інтерв’ю Манготт прокоментував нещодавню “Пряму лінію з президентом Путіним” і дав оцінку закону про реєстрацію нових партій. Що стосується “прямої лінії”, то такі інсценовані заходи, на думку фахівця, мають дві мети – вони покликані вразити глядачів, наскільки детально Путін знає різні проблеми, і справити враження, що критика керівництва допускається і що воно дійсно думає про вирішення проблем”. Нова ж законодавча ініціатива збільшити кількість партій “призведе до ще більшої фрагментації російської опозиції”, що, безумовно, тільки на руку команді Путіна, вказує аналітик.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас