Народні депутати не вийшли на роботу 7 і 8 травня - вони продовжують святкувати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Народні депутати не вийшли на роботу 7 і 8 травня - вони продовжують святкувати

323
Народні депутати 7 і 8 травня замість роботи в комітетах обрали відпочинок.
Про це йдеться в повідомленні громадянської мережі «Опора».
Зокрема, як підкреслюють в «Опорі», відповідно до календарного плану роботи Верховної Ради України, 7 і 8 травня депутати мали б працювати в комітетах, комісіях і депутатських фракціях. Цей період є підготовчим до пленарних засідань, які відбудуться з 14 по 17 травня. Однак у графіку роботи парламентських комітетів Верховної Ради, де зазвичай оприлюднювався порядок денний засідань, інформація про будь-яку діяльність депутатів у комітетах 7 і 8 травня відсутня, констатують в мережі.
«Опора» вирішила з’ясувати, чи працюють депутати в комітетах і чому вони не оприлюднили порядок денний своєї діяльності. Одним зі стандартів парламентаризму є прогнозованість його процедур, яка передбачає відповідність задекларованих планів фактичній діяльності народних обранців. Закон України «Про комітети Верховної Ради України» передбачає, що вони будують свою роботу на принципах плановості. Таким чином, непроведення засідань у визначені для цього дні суперечить профільному законодавству, наголошується в повідомленні.
Згідно зі ст. 9 Закону «Про комітети Верховної Ради України», комітети інформують громадськість про свою діяльність на сайті ВР, в глобальній мережі Інтернет, у газеті «Голос України» та інших засобах масової інформації. Зважаючи на це «Опора» звернулася в інформаційне управління Апарату ВР, що відповідає за оприлюднення інформації про роботу парламенту. Працівники підрозділу розповіли, що жоден комітет не просив розмістити інформацію про засідання 7 або 8 травня на сайті Верховної Ради. Не оприлюднені ці дані і на офіційних сторінках комітетів в Інтернеті і в газеті «Голос України». У результаті «Опора» звернулася до народних обранців та працівників секретаріатів комітетів, які підтвердили, що засідання не проходять, а більшість депутатів продовжують святкувати, повідомили у громадянській мережі.
При цьому «Опора» звертає увагу, що це не перший раз депутати порушують план роботи ВР. Зокрема, минулого місяця, в період з 22 по 26 квітня, засідання провели лише 3 з 29 комітетів Верховної Ради, наголошується в повідомленні.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас