У Німеччині розгорівся скандал навколо "кумівства" у політиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Німеччині розгорівся скандал навколо "кумівства" у політиці

Світ
1375
У Німеччині розгорівся скандал навколо влаштування на роботу політиками, переважно з Християнсько-соціального союзу /ХСС/, що входить до правлячої у ФРН коаліції, близьких родичів і партійних соратників.
Під підозру в упередженості при підборі кадрів потрапило керівництво федерального міністерства внутрішніх справ. Як повідомила сьогодні газета “Вельт”, при прийомі на роботу у відомство юристів перевага віддавалася членам блоку ХДС/ХСС або прихильникам коаліції, зокрема представникам близького до блоку фонду Конрада Аденауера.
За інформацією видання, на 24 вакантних місця в МВС торік заявки подали 470 кандидатів. Під час первинного відбору право на співбесіду отримали, перш за все члени ХДС або ХСС, а також вищеназваної організації. Зрештою, близько половини вакантних посад зайняли саме вони, що стало відомо після того, як одна з претенденток, що отримала відмову, подала до суду на кадровий відділ відомства.
У МВС, яким керує Ханс-Петер Фрідріх /ХСС/, відкинули всі звинувачення на свою адресу. “У цих підозрах ховається, швидше за все, мотив передвиборчої боротьби”, – зазначив представник відомства Єнс Тешке. За його словами, приналежність до будь-якої партії не грала ніякої ролі при підборі кадрів.
Тим не менш, для опозиції подібні доводи не є розрадою. Відповідальний секретар фракції Соціал-демократичної партії Німеччини /СДПН/ в бундестазі Томас Опперманн зазначив, що Фрідріх роздає пости членам ХДС і ХСС. “Якщо з 24 вакантних посад 12 обіймають представники ХДС, то їх працевлаштування навряд чи пов’язано зі здібностями, досягненнями або кваліфікацією”, – підкреслив він.
Раніше було опубліковано список з 90 баварських політиків, які, починаючи з 2000 року, брали на роботу в держоргани своїх родичів. Більшість з них є членами ХСС. Наприкінці квітня у відставку подав голова фракції ХСС у баварському ландтазі Георг Шмід. Як виявилося, він 23 роки тому “взяв на роботу” асистенткою у власну канцелярію дружину і протягом цих років виплачував їй зарплату приблизно 5,5 тис євро. У зв’язку з цим прокуратура Аугсбурга заявила про намір порушити справу проти Шміда. Великий резонанс набула також афера депутата бундестагу Доротеї Бер /також ХСС/, яка влаштувала працювати у власне бюро в парламенті коханого.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас