Португалія взяла у борг ще 3 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Португалія взяла у борг ще 3 млрд євро

Фондовий ринок
249
Вперше після отримання міжнародної фінансової допомоги у 2011 році Португалія успішно повернулася на борговий ринок, розмістивши 10-річні облігації на 3 млрд євро.
Як повідомляється, попит на облігації значно перевищив пропозицію і склав 10,2 млрд євро. Середньозважена дохідність облігацій при розміщенні склала 5,67%, що є одним з найвищих показників у єврозоні, але все ж нижче дохідності в 2011 році, коли Португалія змушена була піти з ринку запозичень через занадто високу їх вартість.
“Це останнє розміщення показує, що країна може залучати кошти за доступними цінами”, – відзначають експерти.
Таким чином, довіра інвесторів до економіки Португалії значно зросла після кризи, але кредитні рейтинги країни поки не відображають покращень.
Зазначимо, що кредитний рейтинг Португалії від S&P знаходиться на рівні ВВ, Fitch оцінює кредитоспроможність країни на рівні ВВ+, Moody’s – Ва3.
При цьому в 2015-2016 роках країні може знадобитися набагато більше фінансових коштів, ніж у докризові часи, хоча продовження термінів погашення кредитів допоможе зробити більш гладким і повноцінним повернення на ринки.
Однак, навіть за умови продовження терміну погашення кредитів, країні необхідно буде залучити 14,1 млрд євро наступного року і 15 млрд євро в 2015 році.
Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що Португалії буде важко уникнути повторного звернення по фіндопомогу.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас