Кабмін поверне "листи щастя" і заборонить тонування скла авто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін поверне "листи щастя" і заборонить тонування скла авто

Казна та Політика
6042
Український Кабінет міністрів має намір відновити автоматичну фото- і відеофіксацію порушень Правил дорожнього руху.
Повідомляється, що в Кабінеті міністрів завершують підготовку нового законопроекту, який відновить автоматичну фото- і відеофіксацію порушень. Очікується, що відзначати на камері будуть абсолютно всі порушення правил, а дані про їх фіксацію та штрафні санкції водіям прийдуть поштою.
Планується, що водіям будуть приходити заповнений протокол і фото, на якому знято порушення, з точними координатами і часом. Якщо штраф не буде погашений протягом двох тижнів, його сума зросте в два рази, а через два місяці справу передаватимуть у виконавчу службу і машину можуть заарештувати.
Крім того, для того щоб нові автоматичні камери могли зняти обличчя водіїв, тонування скла планують заборонити.
Зазначимо, що у державтоінспекції є 24 мобільні лабораторії, які перевірятимуть тоновані автомобілі у всіх областях країни. Втім, подібних установок не вистачить, оскільки в Україні до 85% транспортних засобів обладнані за тонованими шибками.
За інформацією адміністрації відомства, система фото- і відеофіксації може почати роботу вже до кінця нинішнього року. Залишилось лише прийняти необхідні закони, організувати єдину базу порушень зі зв’язком з митницею і змусити українців розтонувати автомобілі.
“Якщо народні депутати нас підтримають, до кінця року, максимум до весни наступного, жодної тонованої машини в країні не буде. Ми тягнули з цим до останнього, але необхідно ставити крапку. Якщо хочемо віддати питання фіксації порушень техніці, виключивши людський фактор, автомобілі повинні бути розтоновані. В іншому випадку, нові системи будуть працювати некоректно. Восени почнемо жорстко штрафувати за тонування”, – повідомив один з представників УДАІ МВС України, якого цитує Перша передача.
Також в МВС вже завершили підготовку законопроекту про збільшення штрафів за низку порушень (у тому числі за тонування – до 680 грн). Той же документ дає право ДАІ контролювати технічний стан під час експлуатації авто.
Як повідомлялося, згідно зі зміненими ПДР нові дорожні знаки повинні відповідати вимогам національного стандарту, вони не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами, повинні проглядатися на відстані не менше 100 м у напрямку руху і бути розміщені не вище 6 м над рівнем проїжджої частини.
Нагадаємо, що ПДР тепер вимагатимуть, щоб знаки встановлювалися на тій стороні дороги, яка відповідає напрямку руху, і розміщувалися таким чином, щоб передана ними інформація могла сприйматися саме тими учасниками руху, для яких вона призначена.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас