Україна запізнилася з законопроектом про приватизацію ГТС - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна запізнилася з законопроектом про приватизацію ГТС - експерт

Енергетика
1469
Українська влада запізнилася з внесенням законопроекту про приватизацію газотранспортної системи України. Таку думку на прес-конференції висловив енергетичний експерт Юрій Корольчук.
“Він не рано, а пізно з’явився. Треба було ще в 2011 році приймати документ”, – сказав експерт.
За його словами, ухвалення цього законопроекту дозволить “торгуватися з ЄС і Росією”.
На питання, чи повинна ГТС залишатися у власності України, Корольчук зазначив, що це було б оптимальним варіантом для України, “проте, в нинішніх економічних умовах оптимальним був би тристоронній консорціум”
У свою чергу, присутній на прес-конференції експерт Валерій Боровик зазначив, що законопроект про приватизацію ГТС непоганий, “але для нормального середовища”.
“Але під прикриттям європейськості готується здача ГТС Росії”, – вважає він.
“Однозначно краще тристоронній консорціум (за участю ЄС – ред.)”, – додав Боровик.
За його словами, такий консорціум може створити більш прозорі правила роботи української ГТС і дозволить збільшити доходи України від газотранспортної системи.
При цьому Боровик зазначив, що законопроект про приватизацію ГТС з’явився після ультиматуму посла РФ в Україні Михайла Зурабова щодо умов зацікавленості Росії в газотранспортній системі нашої держави.
“Україна йде по конкретному шляху здачі ГТС в різних видах представнику ВАТ “Газпром” в обмін на підтримку на президентських виборах Януковича”, – сказав він.
Нагадаємо, депутатам ВР пропонують дозволити приватизацію газотранспортної системи України, підземних газових сховищ і нафтопровідної системи України.
Про це йдеться в урядовому законопроекті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (№ 2937 від 26 квітня 2013 р.).
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас