Податок у Європі на фінансові операції - небезпечна гра


Податок у Європі на фінансові операції - небезпечна гра

Мільйони європейців потраплять під участь у величезному соціальному експерименті. Однак викликає хвилювання той факт, що лише деякі розуміють, до чого це може призвести.

У цілому 11 країн-членів ЄС, зокрема Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, за винятком Великобританії, планують ввести невеликий податок на фінансові операції на початку 2014 р. Фінансові установи будуть платити 0,1% за всіма акціями та облігаціями і 0,01% за похідними фінансовими інструментами.

Незважаючи на те, що подібні податки введені в 40 країнах світу, заходи в податковій політиці Європи будуть наймасштабнішими.

Ідею податку на фінансові операції висловлював ще економіст Джон Мейнард Кейнс. У 1930-х рр. він стверджував, що спекуляції на різних активах можуть призвести до нестабільності ринку, і тому він припустив, що відповідні податкові збори можуть попередити кризову ситуацію. У разі якщо податок буде низьким, він буде мати незначний вплив на довгострокових інвесторів фондового ринку, які торгують рідко і під час ухвалення своїх рішень орієнтуються на реальні економічні фактори. Податки позначаться на діяльності короткострокових спекулянтів, які купують і продають часто, і, як правило, їх операції бувають відповіддю на ринкові коливання.

Дана ідея заснована на суто інтуїтивних здогадах, але, в принципі, вона здатна спрямувати інвестиції у виробничу сферу економіки. Розгорілися неабиякі суперечки з приводу того, наскільки ефективним буде податок на практиці. Такі відомі економісти, як Джозеф Стігліц і Ларрі Саммерс, підтримали податок на операції. Інші, не менш імениті вчені заперечують, стверджуючи, що податок вплине на ціни акцій, посприяє руху товарів через кордон і, можливо, призведе до волатильності ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua