Казначейські векселі матимуть високу ліквідність - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Казначейські векселі матимуть високу ліквідність - експерти

Казна та Політика
1023
Парламент 18 квітня в першому читанні прийняв законопроект “Про удосконалення процедури щодо фінансових векселів” (№2845), що пропонує спростити порядок бюджетного відшкодування ПДВ.
Експерти вважають, що фінансові векселі полегшать банкам залучення коштів, а підприємствам забезпечать стабільний розвиток.
“Досвід ПДВ-облігацій показав, що це ефективний інструмент як з точки зору відшкодування цього податку, так і з позиції розвитку підприємств. Потрібно якнайшвидше прийняти цей закон, адже, по суті, це позитивно позначиться на всіх українцях. Люди у нас отримують зарплату на підприємствах, відповідно фінансове становище компанії безпосередньо впливає на зарплату співробітників. Тобто чим швидше вирішиться ситуація з ПДВ та векселями, тим швидше зросте зарплата. У чому позитив для підприємств – не потрібно платити ніякі авансові платежі, гроші не потрібно виймати з обігу. Крім цього векселі можна буде використовувати як паралельні гроші. Тобто підприємство може не продавати векселі банку, а розраховуватися ними зі своїми контрагентами. Оскільки вони будуть електронними, то ними можна буде розрахуватися як безготівковими грошима”, – вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
При цьому він прогнозує високу ліквідність казначейських векселів.
“Чи буде цей папір ліквідним, можна зрозуміти з того, як зараз працює ОВДП-ПДВ. Банки їх купують-продають, це досить непоганий інструмент. Тим більше фінустановам ці папери вигідні і в світлі того, що їх можна рефінансувати в Нацбанку. Крім того, вони будуть ліквідні і в світлі того, що їх можна буде продавати на фондовій біржі”, – зазначає Охріменко.
Експерти констатують, векселі забезпечать банки коштами не тільки від регулятора – з їх допомогою також буде вигідно залучати ресурси у клієнтів-юридичних осіб. По суті, вони стають аналогом банківських депозитів. Однак при цьому є більш гнучким інструментом – якщо клієнту знадобляться гроші до закінчення терміну дії, то у випадку з депозитом йому довелося б просто розірвати договір, а у випадку з векселем він може продати його іншій особі або взяти під нього кредит.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас