Страйкуючі мексиканські вчителі вже перейшли до масових погромів (ФОТО)


Страйкуючі вчителі в мексиканському штаті Герреро розгромили офіси чотирьох політичних партій і будівлю регіонального департаменту освіти. Приводом для погромів послужило рішення регіонального парламенту, який схвалив освітню реформу без урахування висунутих педагогами вимог.

Заворушення в місті Чільпансінго, адміністративному центрі Герреро, що почалися 24 квітня після протестного маршу. Вчителі розбивали вікна, ламали меблі та комп’ютери в партійних офісах і освітньому департаменті. Також погромники, частина яких приховувала обличчя під масками, розписували стіни образливими виразами на адресу президента Мексики Енріке Пеньї Ньєто.


Фото: Eric Chavelas

Мінервіно Моран, представник профспілки працівників освіти штату Герреро, виступив зі схваленням погромів. Тим часом губернатор штату Анхель Агірре заявив, що прокуратура видала ордери на арешти Морана та інших профспілкових лідерів, бо вони є «організаторами актів вандалізму». Раніше профспілка вже проводила акції протесту: зокрема, педагоги перегороджували головну автотрасу, що зв’язує курорт Акапулько з Мехіко.

Президент Пенья Ньєто, що зайняв пост в грудні 2012 року, в лютому 2013-го домігся прийняття закону про освіту, який скасовує практику купівлі-продажу вчительських посад, що здавна існувала в Мексиці, і замінює її професійним тестуванням з національним стандартом. Реформа спрямована на боротьбу з корупцією в освіті, але критики стверджують, що вона може призвести до масових звільнень та приватизації мексиканської системи освіти.

Вважається, що довгий час система шкільної освіти в Мексиці не реформувалася через те, що проти цього виступала керівник федерального профспілки вчителів Ельба Естер Гордільо. Зокрема, повідомлялося, що вона мала великий вплив на колишніх президентів, які заради підтримки з її боку ігнорували стан справ у сфері освіти.

Гордільо була заарештована 26 лютого 2013 р. Напередодні президент Пенья Ньєто підписав наказ про проведення освітньої реформи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua