Російські компанії приховали в офшорах 565,5 млрд рублів за рік


Російські компанії приховали в офшорах 565,5 млрд рублів за рік

У 2012 році російські компанії перевели в офшорні зони під виглядом платежів за неввезений товар 565,5 мільярда рублів. Про це повідомляє Рахункова палата з посиланням на дані Федеральної митної служби та Росфінмоніторингу.

Відомство проаналізувало, як федеральні органи влади контролюють російські компанії на предмет використання офшорів для ухилення від сплати податків. У результаті з’ясувалося, що виведення капіталу в офшори є основною схемою ухилення від сплати податків.

Як зазначає Рахункова палата, фактично реєстрація офшору є однією з ознак, що свідчать про те, що компанія створена не тільки для економічної діяльності, але і для ухилення від сплати податків, а також виведення капіталу.

Матеріали перевірок Рахункової палати і Росфінмоніторингу показують, що в Росії бюджетні кошти крадуть шляхом завищення вартості державних контрактів; в таких схемах активно використовуються фірми-одноденки. Різницю між завищеною і справедливою вартістю контракту згодом переводять в офшори шляхом укладення формальних контрактів. При імпорті товари за такими контрактами надходять до Росії не з офшорних територій, а з третіх країн, а при експорті – вивозяться в треті країни.

Відомство констатує, що в Росії назріла необхідність створити економічні та податкові стимули для того, щоб російські компанії переходили з офшорів в юрисдикцію РФ.

Про необхідність перевести російські компанії в юрисдикцію РФ в кінці 2012 року заявив президент країни Володимир Путін. Глава держави закликав почати «деофшоризацію» економіки і попросив уряд внести відповідні поправки до законодавства. В якості стимулів для повернення бізнесу Путін запропонував підвищити привабливість російської юрисдикції, створивши сприятливі умови для ведення бізнесу в РФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua