Одна з найбільших компаній Великобританії заробила $659 млн на торгівлі з Іраном


Одна з найбільших компаній Великобританії заробила $659 млн на торгівлі з Іраном

Одна з найбільших компаній Великобританії – Glencore International PLC – заробила мільйони фунтів на продажу сировинних товарів у Іран, в тому числі державній фірмі, яка постачає продукцію для ядерної програми.

Зокрема, за даними видання, Glencore минулого року продала в Іран сировинних товарів на суму $659 млн, у тому числі оксид алюмінію.

Компанія, яка є одним з найбільших підприємств, що входять в індекс FTSE 100, визнає, що частина проданого оксиду алюмінію могла опинитися в руках Іранської алюмінієвої компанії (Iranian Aluminium Company, Iralco).

Інша сировинна компанія – Trafigura – також допускає факт продажу оксиду алюмінію компанії Iralco в минулому.

Водночас Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) включило Iralco до списку компаній, які постачають алюміній компанії Iran Centrifuge Technology Company (Tesa), яка входить до Організації атомної енергії Ірану. Оксид алюмінію є важливим матеріалом для газових центрифуг використовуються для збагачення урану.

Торгівля Glencore і Trafigura з Iralco під час проведення угод не була незаконною. Невідомо, чи постачала Iralco отриманий від компаній товар компанії Tesa і чи був він використаний при будівництві центрифуги.

Glencore заявила, що “припинила операції” з Iralco негайно, коли стало відомо про її зв’язок з Tesa, а остання угода була укладена в жовтні 2012 р. “До санкцій ЄС в грудні 2012 року ми не були обізнані про зв’язок/контракт між Iralco і Tesa”, – повідомляє компанія у своїй заяві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua