Відразу кілька російських IT-гігантів готуються до IPO на Нью-йоркській біржі


Відразу кілька російських IT-гігантів готуються до IPO на Нью-йоркській біржі

Кілька російських технологічних компаній готуються до IPO на Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE), яка стала найпопулярнішим майданчиком у європейських емітентів через безупинну кризу в економіці єврозони.

“Є високотехнологічні російські компанії, з якими ми працюємо над розміщенням їхніх акцій на Нью-йоркській біржі. Вони вже готуються до запуску. Думаю, що в найближчі місяць-два будуть оголошення”, – розповів глава міжнародних розміщень NYSE Euronext Альберт Ганюшін.

Російська платіжна система QIWI вже направила американським регуляторам заявку на проведення IPO і планує потрапити в індекс технологічних компаній Nasdaq.

Останнє опитування керуючих фондами від BofA Merrill Lynch відзначило тенденцію, що американський фондовий ринок в останні місяці повертає собі статус надійної гавані. Сумніваючись у тому, що високі ризики вкладення в активи на ринках будуть виправдані в цьому році, глобальні інвестори мігрують в розвинені економіки, передусім в США.

В останні роки російські компанії здебільшого виходили на публічний ринок в Лондоні. Розміщення на NYSE в 2012 році провела тільки EPAM Systems Inc, постачальник послуг в галузі розробки програмного забезпечення і рішень. Компанія залучила в результаті IPO близько $72 млн.

“Зараз глобальна тенденція – використання американського ринку іноземними емітентами, в тому числі європейськими. У 2012 році в США було в 4 рази більше розміщень компаній Європи, ніж у попередній рік, в цьому році даний показник буде не нижчим”, – зазначив Ганюшін.

Притоку іноземних компаній на американські біржі посприяло, за його словами, пом’якшення регуляторних вимог до зарубіжних емітентів.

“Розміщення у США піднімає корпоративні стандарти, приваблює інвесторів, які до цього не вкладалися в російські компанії взагалі… Я не думаю, що глава Роснафти міг би вчинити з міноритаріями ТНК-BP так, як він вчинив, якби Роснафта мала американський лістинг”, – додав він.

Нью-йоркська фондова біржа NYSE Group і європейська біржа Euronext об’єдналися в 2007 році в першу у світі глобальну біржову групу. На ринки акцій групи NYSE Euronext припадає третина всього світового обсягу торгів акціями.

Раніше Корреспондент.biz писав, що в США назріває об’єднання найбільших фондових бірж.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua