Вартість найбільших виробників золота знизилась на $169 млрд


Вартість найбільших виробників золота знизилась на $169 млрд

Падіння цін на золото призвело до різкого обвалу вартості золотодобувних компаній на біржі. Як вважає агентство Bloomberg, з тих пір як вартість золота досягла свого максимуму в 2011 році, капіталізація лідерів ринку – Barrick Gold Newmont Mining – впала в цілому на 169 мільярдів доларів.

Винятком не стали і російські золотодобувні компанії. Так, акції «Полюс Золота» на Московській біржі до 18 квітня опустилися до рівня в 976 рублів за штуку, хоча в 2011-му торгувалися по 1900 рублів. Таким чином, обвал склав близько 50 відсотків.

Bloomberg відзначає, що акції золотодобувних компаній торгуються на 20-річному мінімумі відносно вартості золота. До середини квітня вартість дорогоцінного металу впала до позначок нижче 1400 доларів за унцію при середній собівартості виробництва 1200 доларів. Це означає, що багато виробників за таких цін працюють або в невеликий плюс, або собі на збиток.

За квітень ціни на золото обвалилися на 13 відсотків, а за підсумками торгової сесії обвал склав рекордні за останні 30 років 9,3 відсотка. При цьому одної причини, через яку комерсанти продавали контракти на золото, немає: хтось злякався уповільнення темпів зростання економіки Китаю, хтось – завершення сировинного суперциклу, а хтось просто визнав актив переоціненим через те, що за останні десятиліття золото подорожчало в кілька разів. Ще в 2000 році золото коштувало менше 300 доларів за тройську унцію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua