3551
Офіційно: російська ракета "Зеніт" впала через несправність блоків українського виробництва
Озвучена офіційна причина падіння в океан ракети-носія Зеніт-3SL, в обставинах невдалого запуску якої у прискореному режимі вимагав розібратися прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. Винною виявилася українська сторона, що вона і визнала.
“Офіційна причина встановлена. Це ненормальна робота бортового джерела потужності”, – сказав голова Державного космічного агентства Юрій Алексєєв, посилаючись на висновки української комісії з розслідування інциденту.
Наприкінці лютого перший заступник голови військово-промислової комісії при уряді Росії Іван Харченко в своїй доповіді Дмитру Медведєву вже заявляв, що аварія сталася з вини української сторони. “Причиною аварії стала несправність блоків, вироблених в Україні”, – зазначив він, додавши, що “до російської техніки претензій немає”.
Бортове джерело потужності ракети-носія “Зеніт-3SL” було розроблено в Конструкторському бюро “Південне” і виготовлено на українському заводі “Південмаш”, зазначає УНІАН. Президент російської корпорації “Енергія” Юрій Лапота сказав, що до кінця квітня підготує рекомендації для українського “Південмашу” для недопущення аварій ракет “Зеніт” при запусках в рамках проекту “Морський старт”, пише Укрінформ.
Ракета-носій “Зеніт-3SL” із супутником зв’язку Intelsat-27 стартувала за програмою “Морський старт” з плавучої платформи Odyssey з екваторіальної частини Тихого океану 1 лютого. Запуск закінчився аварією – ракета впала в Тихий океан. Розгорівся скандал, багато хто був упевнений, що таких проблем для російського ракетобудування не було з 60-х років минулого століття.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною
