3508
Як російські гроші втікають з Кіпру, Березовському "допомогли" померти і металургійний гігант йде з України - підсумки вівторка
— Казна та Політика
Небезпечний кіпрський прецедент
Сьогодні ми офіційно почули те, що я передбачав вчора – європейські лідери після вирішення проблем Кіпру мають намір і надалі “зміщувати ризики” оплати програм порятунку банків з платників податків на приватних інвесторів. Схема порятунку Кіпру за рахунок приватних інвесторів стане новим шаблоном для вирішення банківських проблем в інших країнах єврозони, заявив голова Єврогрупи, міністр фінансів Нідерландів Єрун Дейсселблум. “Знімати ризик з фінансового сектора і перекладати його на плечі держав є неправильним підходом”, – зазначив Дейсселблум в інтерв’ю ЗМІ. Після таких слів зазвичай можна опускати завісу. Фінансова система буде неминуче змінюватися, вона вже змінюється на наших очах, і це – факт.
Березовський помер від удушення
Новини щодо смерті російського олігарха-втікача Бориса Березовського продовжують залишатися однією з головних міжнародних тем. Сьогодні стали відомі 2 нові важливі подробиці.
- Борис Березовський перед смертю протягом п’яти годин залишався без охорони. Його охоронець, який знайшов тіло в суботу. “Дослідження показало, що причина смерті узгоджується з повішенням.
- “Не знайдено нічого, що вказувало б на інтенсивну боротьбу”, – сказано в повідомленні поліції за результатами патологоанатомічної експертизи.
Як і вчора, я не буду робити ніяких коментарів щодо цієї справи, навіть незважаючи на свіжі новини – проявивши невелику фантазію можна уявити собі всю нехитру картину кончини колись грізного бізнесмена…
Наші біжать і в Угорщину
Міністерство юстиції Угорщини сьогодні оприлюднило кількість громадян різних країн, які отримали громадянство Угорщини за спрощеною системою. Переважна кількість заяв на громадянство подана з Румунії (125275), Сербії (39383) та України (8783 ). Від себе додам – за підрахунками незалежних експертів, в Україні живе близько 50 тисяч громадян з румунськими та угорськими паспортами. І їх кількість збільшується щорічно. Благо 1 січня 2011 року в Угорщині набрав чинності закон про внесення змін до закону 1993 року «Про угорське громадянство», що дозволяє іноземцям угорського походження, які постійно проживають на території суміжних з Угорщиною країн, отримувати її громадянство за спрощеною процедурою. І як ви гадаєте, чому ж українці “біжать” до Угорщини?
Російський металургійний гігант “Мечел” йде з України
Рада директорів вугільно-металургійного холдингу «Мечел», контрольованого російським мільярдером Ігорем Зюзіним, ухвалила рішення про ліквідацію представництва в Україні, припинивши повноваження його директора. Про повний вихід компанії з українського ринку можна буде говорити після продажу Донецького електрометалургійного заводу, що належить їй, річною потужністю близько 1 млн тонн сталі. Причини? Виявилося, що за 2 роки роботи ДЕМЗ у складі російського холдингу, Мечелу не вдалося налагодити стабільну роботу підприємства через проблеми з поставками сировини – металобрухту. Нагадаю – в 2010 році після півтора року безуспішних спроб розвинути меткомбінат Істіл-Україна (колишня назва ДЕМЗ) господар групи Естар Вадим Варшавський також згорнув бізнес в Україні. Виходить тенденція. Кажуть, наступним може стати “Євраз” відомого всім Романа Абрамовича.
Як російські гроші “непомітно” тікають з Кіпру
Російський капітал дуже спритний і закриті банки його не втримають. Хочете доказів? Сьогодні ЄЦБ зажадав у влади Латвії не приймати російські гроші, що виводяться з Кіпру, пригрозивши блокувати вступ країни до єврозони – про це повідомили латвійські ЗМІ. «Нашим латвійським друзям було ясно сказано – якщо ви хочете приєднатися до єврозони, ви не повинні забезпечувати притулок російським грошам, що витікають з Кіпру», – цитують вони представника ЦБ однієї з країн єврозони.
А як часто буває, “російський дим” виявився не без вогню – сьогодні стало відомо, що хоча Кіпр і відклав відкриття банків на два дні, до четверга, однак при відкритті в них може не виявитися коштів. Представники Євросоюзу почали розуміти, що щось іде не так, після того як Центральний банк Кіпру попросив у Європейського центрального банку більше готівки, ніж було витрачено через банкомати та на гуманітарну допомогу, згідно зі звітностями, які кіпрський регулятор направив до Франкфурта. “Сума, яку кіпріоти згадували на щоденній основі, була набагато меншою від тієї, яка витрачалася в реальності”, – сказало джерело ЗМІ.
В результаті, ніхто не знає точно, скільки грошей залишилося на рахунках банків Кіпру. Два банки, що знаходяться в епіцентрі кризи, Laiki і Bank of Cyprus, мають філії в Лондоні, які залишалися відкритими протягом усього тижня і де не було введено жодних обмежень на зняття коштів. Банк Кіпру також володіє 80% “Юніаструм Банку Росії”, який не ставив жодних обмежень на зняття коштів у Росії. При цьому російські власники депозитів були в числі найбільших вкладників кіпрських банків…
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною