812
Королевська: необхідно ввести квотування, щоб в уряді було мінімум 30% жінок
Міністр соціальної політики Наталія Королевська констатує небажання чоловіків забезпечити гендерну рівність в органах влади. Про це вона сказала під час круглого столу “Зміцнення національного механізму забезпечення рівності жінок і чоловіків”.
Королевська зазначила, що Україна взяла зобов’язання перед Організацією Об’єднаних Націй забезпечити гендерне співвідношення на рівні не менше 30% жінок до 70% чоловіків у представництві органів влади і ліквідувати розрив в оплаті праці чоловіків і жінок.
“Сьогодні ми стоїмо перед дилемою: або відмовитися від зобов’язань, або скласти реалістичний план їх реалізації. Я за другий варіант, але розумію, що буде непросто: чоловіки в Україні по своїй волі не дадуть жінкам дорогу вперед. Звідки пішла традиція пропускати жінок вперед: це пішло з давніх часів, коли пропускали вперед в печеру тільки для того, щоб перевірити, що в ній (в печері) немає диких звірів”, – розповіла міністр.
За її словами, Україна практично не просунулася у виконанні зобов’язань, хоча нічого нового вигадувати не треба. “Щоб вирішити проблему, потрібно не вигадувати велосипед, а піти шляхом рекомендацій ООН і ввести квотування. 30% жінок – це мінімальний критичний поріг в представництві влади, який дозволяє жінкам впливати на політичні процеси в країні”, – додала Королевська.
За її даними, у Верховній раді і Кабінеті міністрів представництво жінок становить 10-12%.
Королевська підкреслила, що законодавче квотування місць у представницьких органах влади дозволило європейським країнам просунутися в забезпеченні гендерної рівності. “Як жінці ідея введення квот мені особисто не дуже подобається, адже це в черговий раз підкреслює, що відсутня рівність прав”, – додала вона.
Однак при цьому Королевська підкреслила, що іншого рішення немає, і Україні необхідно закріпити квоти на представництво жінок і чоловіків в органах влади.
Як повідомлялося, ООН відзначає відставання України від європейських стандартів гендерної рівності. Мінсоцполітики завершує роботу над держпрограмою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. У вересні 2010 року ООН наголошувала на необхідності усунення гендерної нерівності для України.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною