3056
Імпортери обійдуть спецмита на іномарки, переорієнтувавшись на дизельні авто - думка
Дилери вирішили змінити модельні лінійки автомобілів і обійти митні обмеження.
З моменту вступу в силу спеціальних мит на імпорт автомобілів в Україні стане більше авто з дизельними двигунами, заявляють імпортери.
Як повідомив генеральний директор компанії «Сітроен Україна» Лоїк Сібрак, вже сьогодні в модельному ряду компанії 50% авто мають дизельні двигуни, і в нових умовах компанія має намір збільшити цей показник.
«Будемо активно розвивати цей напрямок, але під питанням залишається імпорт моделей із заводу в Росії», – зазначив Сібрак.
Генеральний директор компанії «Нісан Україна» Андрій Нестеренко зазначив, що компанія також буде вживати заходів зі зміни лінійки.
«Будемо звертати увагу на дизельні авто, так як дане законодавство їх не стосується, на авто з двигунами до 1,5 л, яких стосується в меншій мірі, і понад 2,2. Але зміна лінійки та підготовка до продажу авто в Україні – це ж не швидкий процес. Від нашого бажання до моменту, коли цей автомобіль з’явиться в Україні, може пройти і рік, і два», – підкреслив Нестеренко.
При цьому він додав, що заплановані раніше продажі в Україні автомобілів Nissan Almera, вироблених в РФ (виробництво розпочато на «АвтоВАЗі» в кінці 2012 року – ред.), відкладаються.
«Якщо мита набудуть чинності, то продажі нової Almera в Україні в квітні-травні-червні точно не почнуться», – зазначив він.
Генеральний директор «Порше Україна» Мар’ян Словек повідомив, що компанія також буде розглядати питання зміни лінійки, але «це ж питання не одного тижня», і додав, що компанія чекає зменшення клієнтів, аналогічне тому, яке вже було у 2009 році після введення 13%-ї надбавки до ввізного мита.
У той же час генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко висловив сподівання, що нові мита не вступлять в силу, і асоціація робитиме для цього необхідні зусилля.
Нагадаємо, 14 березня Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) опублікувала своє рішення про введення спецмита на нові імпортні автомобілі.
Воно складе 6,46% на автомобілі з двигуном від 1 до 1,5 літрів, і 12,95% для автомобілів з двигуном від 1,5 до 2,2 літрів.
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною
Також за темою
Які країни перейдуть на «літній» час у 2026 році
Категорія D: як отримати право керувати автобусом
В Україні знизився попит на електрокари: які моделі обирали у лютому
Як дистанційно отримати довідку про банкрутство: алгоритм дій
Розмір середньої пенсії у Польщі
Через брак працівників роботодавці знижують вимоги до кандидатів
