746
ЄС запропонував Україні допомогу в організації реверсних постачань газу з Угорщини і Словаччини
— Енергетика
У Єврокомісії впевнені, що Україна має унікальні можливості як член Енергетичного співтовариства і повинна використовувати їх максимально, щоб диверсифікувати постачання газу.
Марлен Хольцнер, прес-секретар комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, повідомила, що згідно з європейським законодавством про енергетичний ринок, всі великі трубопроводи повинні мати можливість прокачувати газ в обох напрямках.
“Україна дуже зацікавлена в отриманні газу з Західної Європи через Словаччину – так, як вона вже отримує його через Польщу з Німеччини”, сказала Хольцнер виданню New Europe. Вона також зазначила, що не має інформації про те, чому така досі не працює зі словацької та угорської сторін”.
Вона додала, що Європейська Комісія пропонує свою допомогу, щоб вирішити проблему. Використання трубопроводу в зворотному напрямку повинно бути можливим тому, що це також можливо для інших трубопроводів, підкреслила вона.
“Газ, який Україна власне імпортує, це не польський газ. Це німецький газ. Від компанії RWE. Я не знаю, якою буде його ціна, проте зараз вже кілька місяців вони імпортують газ з Німеччини. В цьому полягає наша ідея ринку: це як мати 10 супермаркетів замість одного. Якщо ви маєте 10 супермаркетів, ви можете піти туди, де ціна нижча”, – сказала Хольцнер.
Також прес-секретар Еттінгера зазначила, що Україна має низку переваг, будучи членом Енергоспівтовариства. “Оскільки Україна – частина Енергетичного співтовариства, вона – продовження нашого європейського ринку. І це дійсно перевага, тому що вони мають вибір”, – говорить Хольцнер.
За її словами, Україна повинна максимально використати цю можливість: “Вони кажуть: “Добре, ми можемо отримувати газ з Німеччини через Польщу, і ми хотіли б отримати таку ж можливість через Словаччину та Угорщину і мати вибір”. Це перевага членства в Енергетичному співтоваристві: бути частиною більш широкого ринку. І якщо з якоїсь причини інше поєднання не існує або не працює на даний момент, ми говоримо: “Добре, ми можемо разом сісти і подивитися, в чому проблема і як ми можемо її вирішити. Тому що це повинно працювати”.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною