Як страхові компанії наживаються на українських водіях — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як страхові компанії наживаються на українських водіях

7659
Деякі водії вже півроку не можуть дочекатися від страхової компанії ні копійки. Телефонні дзвінки обурених автолюбителів зустрічає автовідповідач. Телефони в офісах Лафорт не відповідають з кінця минулого року. Водії на побитих авто поїхали штурмувати центральний офіс фірми в Києві. Однак там виявилося, що компанія переїхала, але і за новою адресою її не виявилося.
Фірма, яка раптом зникла, ще в минулому році виглядала цілком надійною. Вона посідала 8-е місце в Україні за кількістю проданих полісів автоцивілки. У серпні 2012, всього півроку тому, її перевіряли державні контролери. Ніяких фінансових “хвороб” тоді не діагностували. Але вже в грудні водії засипали нацкомісію скаргами, що Лафорт не платить.
Чиновники бачать вихід у написанні листів в компанію. Шукати “привид”, з яким листується нацкомісія, нині вже справа прокуратури. Тут розглядають кілька версій: доведення до банкрутства, штучне банкрутство.
Але водіям, які чекають компенсацій за порожніми полісами, це розслідування нічим не допоможе, пояснюють у прокуратурі. За коштами постраждалих відправляють тепер в Моторно-транспортне бюро. Цей орган начебто страхує страхові компанії. Якщо фірма зникне, то бюро бере виплати на себе, але не так швидко, як хотілося б.
Алгоритм дій для жертв страхових аферистів виглядає так: спочатку треба подати на Лафорт до суду, проконтролювати судових виконавців, а якщо вони виявляться безсилими, то очікувати процедури банкрутства страхової компанії. Далі потрібно вчасно написати до Господарського суду, щоб той включив ошуканих в перелік кредиторів, і чекати, поки ліквідатор компанії розрахується з водіями. А якщо у ліквідатора не вистачить коштів, тоді вже витрати візьме на себе Мото-транспортне бюро.
Випадок з Лафортом в Україні не перший і не останній. Тому що згідно з українськими законами, будь-яка страхова компанія зі статутним фондом три копійки може продавати поліси на мільйони. І ніхто їй цього не заборонить.
Закон, який має посилити відповідальність страховиків перед клієнтами, у Верховній Раді вже пройшов перше читання.
А поки на ринку цілком може з’явитися чергова “мильна бульбашка”, добросовісні страховики дають поради з серії: врятуй себе сам.
Водіям радять не ганятися за дешевими страховками, які продають зі знижкою 20-30%, тому що завтра вони можуть перетворитися на порожні папірці.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас