391
Надійність української космічної техніки вища, ніж у конкурентів - Азаров
Надійність української космічної техніки вища, ніж у конкурентів, однак збої в роботі можливі у всіх технічних схемах.
Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні під час спілкування з журналістами після відвідання виробничого об’єднання «Київприлад».
«Навіть така найбільш високонадійна і високотехнологічна галузь, як космічна – ніде немає прикладів роботи, ні в Америці, ні в Європі, ні в Китаї, ні в Росії, ні в нас, щоб все працювало без збоїв. У високотехнологічних програмах і проектах, на превеликий жаль, є такі моменти. З цього не треба робити абсолютно ніяких трагедій», – сказав М.Азаров.
Він підкреслив, що в кожній ситуації необхідно детально розбиратися. «Треба детально розбиратися, що послужило причиною, як цю причину усунути», – сказав прем’єр.
За його словами, необхідно довести, що відсоток відмов у роботі української космічної техніки мінімальний. «У порівнянні з конкурентами, більш надійна техніка, іншого рецепту придумати неможливо. А на переговорах з нашими партнерами, звичайно, ми будемо ці позиції відстоювати», – сказав М.Азаров.
Нагадаємо, 1 лютого 2013 року ракета «Зеніт-3SL», запущена в рамках міжнародного проекту «Морський старт» з плавучої пускової платформи «Одіссей» в Тихому океані, впала у воду на 12-й секунді польоту. Носій повинен був вивести на орбіту американський супутник зв’язку «Intelsat 27», який був знищений в результаті аварії.
26 лютого перший заступник керівника військово-промислової комісії при уряді РФ Іван Харченко повідомив, що причиною аварії ракети-носія «Зеніт-3SL» стала несправність блоків, виготовлених в Україні, а до російської техніки претензій немає.
Як повідомлялося, 27 лютого в ексклюзивному коментарі УНІАН заступник керівника центру інформаційних зв’язків КБ “Південне” Анатолій Карманов повідомив: в дніпропетровському конструкторському бюро «Південне» вважають, що причиною падіння ракети-носія «Зеніт-3SL» стала відмова бортового джерела потужності, розробленого і виготовленого українськими фахівцями.
Бортове джерело потужності було розроблено в КБ “Південне” і виготовлено на вітчизняному заводі “Південмаш”.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною