Заробітна плата українців у доларовому еквіваленті вища, ніж до кризи - думка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Заробітна плата українців у доларовому еквіваленті вища, ніж до кризи - думка

6031
За підсумками 2012 року середня офіційна заробітна плата склала 3025 грн або близько 370 у доларовому еквіваленті. Це не найбільша заробітна плата в світі. Але це тільки офіційна заробітна плата. А скільки реально становить заробітна плата українців разом із заробітною платою в «конверті» – таємниця навіть для ДПА.
У будь-якому випадку, ця офіційна заробітна плата вища, ніж була до кризи. За підсумками січня-серпня 2008 року, коли ще можна було насолоджуватися докризовим станом української економіки, офіційна заробітна плата була на рівні 1755 грн або близько 360 у доларовому еквіваленті.
Тому можна сміливо сказати, що рівень офіційної заробітної плати, навіть в доларовому еквіваленті досяг і навіть трохи перевищив докризовий рівень знов-таки офіційної заробітної плати. Підтвердженням зростання доходів українців служать і обсяги депозитів населення, які в доларовому еквіваленті теж перевищили докризовий рівень. За підсумками 2012 року депозитний портфель українців був на рівні 45 млрд. у доларовому еквіваленті, а станом на 1 вересня 2008 року цей портфель був на рівні 41 млрд. у доларовому еквіваленті.
А чому ж люди так старанно лаються і обурюються, що життя стає все важчим і важчим. По-перше, і до кризи 2008-2009 років люди любили скаржитися на низьку заробітну плату і дуже важкі умови життя. Це характерно для українського менталітету, навіть якщо реальна ситуація далека від скарг людини. Другий фактор, більш важливий, це доларове зростання цін. Це тільки вважається, що долари дозволяють зберегти гроші від зростання цін, але насправді доларові ціни теж зростають, тільки трохи повільніше, ніж гривневі.
І головний фактор, третій за рахунком, – криза кризою, але запити українців суттєво виросли за ці п’ять років. Багато українців вважають негожим їздити на Жигулях або китайцеві і поспішають купити собі щось пристойніше типу Лексуса або Мерседеса. Багато українців стали активно їздити за кордон відпочивати, вже кілька років зростає кількість українців, які виїжджають на закордонні курорти, і вона навіть перевищила докризовий рівень. Купівля побутової техніки та різноманітних предметів побуту вже давно стала рутиною, і торговельним мережам доводиться докладати великих зусиль, щоб завоювати увагу покупців, оскільки покупці стали більш вимогливими до різного роду новинок і брендових речей, і вже не хочуть мати справу з китайським базаром.
Все це відбувається постійно, і будь-яка людина, збільшуючи свої запити, розуміє, що грошей катастрофічно не вистачає. Що абсолютно правильно. Дуже важко заробітній платі догнати запити, що все зростають, українців і тут ніякий курс долара не допоможе. Але це добре, бо всі зростаючі запити українців – це найкращий стимулятор економіки України. Чим більше запитів в українців, тим краще живуть самі українці.
А що стосується інших запитів – про них, і про багато іншого можете послухати в 45 випуску подкастів.
Олександр Охріменко, кандидат економічних наук
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас