5556
Люди полетять на Марс у 2018 році
Перший у світі космічний турист, мультимільйонер Денніс Тіто готовий спорядити експедицію на Червону планету.
Поки відомо, що подорож на Марс намічено на 2018 рік і триватиме 501 день. Два астронавти – не повідомляється, чи будуть це космічні туристи чи професіонали – не будуть самі ступати на поверхню планети. Вони лише перевірять обладнання та випробують тривале перебування в тяжких умовах.
Здоров’ям екіпажу при підготовці місії займеться фахівець із Національного космічного інституту біомедичних досліджень Джонатан Кларк.
Чи збирається сам Тіто відвідати Червону планету, поки невідомо. 12 років тому він заплатив 20 млн доларів за восьмиденний тур на МКС, ставши першим космічним туристом в історії людства.
Нові знання, отримані в цій подорожі, додадуть імпульс наступній епосі освоєння космосу, зазначають у компанії Денніса Тіто Inspiration Mars Foundation. Про деталі польоту вони оголосять 27 лютого. Одна з головних деталей – ціна.
100 млрд доларів – у таку суму оцінив витрати Ігор Лисов, оглядач журналу “Новини космонавтики”. У Тіто, найімовірніше, таких грошей немає, як і космічного корабля, здатного зробити подібний політ. Та й п’яти років для підготовки експедиції замало.
Складнощів багато, хоча американці часто готові ризикувати, говорить Лисов: “Американці підготували політ на Місяць за вісім років і досягли успіху, хоча ризикували сильно. Марс – не Місяць, він надто далеко. Якщо на Місяці можна уявити собі якусь допомогу з Землі, в польоті до Марса це нереально. Тому треба все, що можливо, брати з собою і розраховувати тільки на свої сили. Ну, і велика тривалість польоту накладається, це і велике навантаження на людей, і більше питань до техніки, яка повинна бути набагато більш надійною”.
Політ на Марс ускладнить сонячна радіація. Радіаційний фон там в два рази вищий, ніж на МКС. Обсяг опромінення за три роки наближається до межі безпеки для космонавтів.
Коментар Льва Зеленого, директора Інституту космічних досліджень РАН: “На проектах, які існували раніше, при польоті туди для захисту використовуються резервуари з водою, які треба з собою везти. Зараз, до речі, зрозуміло, що там багато своєї води. Але навіть у цьому варіанті, на зворотному шляху незрозуміло, як таку важку ракету підняти з Марса. У Марса немає магнітного поля, тому там дуже сильний рівень радіації, але там є можливість сховатися під поверхнею планети, а при польоті космонавти будуть голі”.
При цьому експерт підтримує ідею доступного космічного туризму. Але не на Марс. Він пропонує оригінальний бізнес-проект: лотерею, квиток в якій за 10-20 тисяч рублів зможуть купити всі охочі. Згодом ті, хто виграв, повинні пройти серйозне медичне обстеження, і ті, хто пройшов, вирушать туристами в навколоземний космос, на висоту 300-400 км, де земне магнітне поле захищає астронавтів від сонячної радіації.
За матеріалами: bfm.ru
Поділитися новиною