1812
Європейські банки вводять "облігації раптової смерті"
— Фондовий ринок
Нова версія «кокосових» облігацій європейських банків, які також називають «облігаціями раптової смерті», отримала значне визнання в інвесторів, пише The Financial Times.
Суть цього фінансового інструменту полягає в тому, що в разі падіння достатності капіталу банку нижче певного рівня володарі паперів втрачають всі гроші, навіть якщо кредитна установа залишається на плаву.
Вперше таку схему спробував бельгійський банк KBC, який в минулому місяці залучив 1 млрд доларів під облігації зі ставкою 8% річних. Така ставка вважається дуже високою для банків з розвинених країн.
Слідом за KBC розміщення можуть бути проведені і в інших країнах, зокрема в Швейцарії, Швеції, Данії та Великобританії. Регулятори цих держав підтримали створення подібних інструментів.
Покупці готові піти на великий ризик через високі ставки, оскільки високодохідних інструментів на ринку зараз не вистачає. Скептики, проте, заявляють, що дані облігації вигідні тільки емітенту, так як отримані кошти можуть бути зараховані в капітал, але з точки зору податкових органів є боргом.
З іншого боку, в законодавстві чітко не прописаний момент, коли облігації такого роду знецінюються. Аналітики вважають, що існує досить великий простір для судових розглядів, якщо папери почнуть приносити інвесторам збитки.
Традиційними «кокосовими» облігаціями називаються папери, які переводяться в акції в разі проблем з ліквідністю чи платоспроможністю в емітента. Такі зобов’язання активно випускаються банками з кінця 2010 року.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною