1640
Підсумки п'ятниці: цікаве спілкування Януковича і чому ям на дорогах стало менше вже на 45%
П’ятниця – день президента
Сьогодні не тільки день офісних поздоровлень чоловіків-співробітників, але і бенефіс Віктора Януковича – річна телевізійна прес-конференція “Діалог з країною”. У теорії, кожен охочий українець міг подзвонити на гарячу телефонну лінію, або потрапити в прямий ефір – і запитати президента про наболіле. Ну або похвалити за 3 роки його праці на благо кожного з нас. Але на практиці це все виглядало не дуже добре зрежисованим ток-шоу, в якому кожен знав про свою роль, але не завжди її виконував. Втім, залишу обговорення цих моментів іншим виданням, а згадаю про головні економічні моменти.
Так, для початку ми дізналися від президента про те, що на саміті 25 лютого він забезпечить підписання в перспективі угоди про асоціацію ЄС. Потім він вельми несподівано дав завдання Азарову газифікувати маловідоме житомирське селище – з подібним проханням до нього звернулися місцеві жителі. Наші читачі на Facebook дуже резонно зауважили – а хіба для подібної роботи потрібна персональна вказівка президента
Ще ми дізналися про те, що Україна розглядає можливість передачі магістральної газотранспортної системи (ГТС) в оренду для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту. За словами Януковича, Україна зацікавлена у тристоронньому форматі співпраці за участю Європи як споживача і Росії як постачальника і вже “впритул підійшла до цього рішення”. Здається про цей консорціум за останні років 7 сказано і наобіцяно скільки всього, що вже можна було б побудувати заново всю ГТС України – причому не один раз.
Захисту від метеоритів в Україні немає
Державне космічне агентство України (ДКАУ) не має інформації про наявність в Україні системи попередження падіння небесних тіл. Про це повідомили в ДКАУ, відповідаючи на офіційний запит про те, як організована система відстеження, попередження та реагування на можливість падіння на територію нашої країни великих небесних тіл, аналогічних тим, що впали на територію Челябінської області РФ 15 лютого. «Щодо наявності в Україні системи попередження падінь метеоритів на Землю, будь-яка інформація на цей рахунок у ДКА відсутня», – йдеться в офіційній відповіді Агентства. Більше того, питання вивчення наближення небесних тіл, в тому числі, природного походження, перебуває поза компетенцією відомства. Ось так ми, виявляється, і живемо – і жодні метеорити нам не страшні. Нам би дороги полагодити
Ям на основних дорогах стало на 50% менше
З початку проведення робіт, тобто з 12 лютого, ліквідовано 45% ям на основних дорогах країни – про це Миколі Азарову сьогодні бадьоро доповіло керівництво Державного агентства автомобільних доріг. За його даними, станом на 20 лютого відновлено покриття на 1812 кілометрах дорожнього полотна. Шляховики вже усунули ямковість на 80 323 кв. м. Як коментар можу згадати як на моїх очах ремонтували одну з доріг у Київській області днями. Видовище було цікаве – йшов густий сніг, який одразу танув, але бадьорим ремонтникам це не заважало заливати гарячим асфальтом ями. Навіщо? Відповідь очевидна – щоб вони стали ще більшими – через місяць. Ну і відзвітувати перед президентом – 50% ям вже усунуто…
Доступне житло – тільки індустріальним методом
Україна буде будувати доступне житло індустріальним методом, що суттєво збільшить масштаби будівництва – про це заявив віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, виступаючи на сесії Сумської обласної ради. «Цього року ми повинні розпочати будувати житло індустріальним методом. Це зовсім інші масштаби будівництва. Ми ставимо перед собою завдання будувати 30-50 тисяч квартир на рік. Саме на таку результативність в цій роботі від нас чекає народ України і такі вимоги ставить Президент», – зазначив чиновник. Розшифрую: індустріальні методи будівництва передбачають комплексну механізацію та автоматизацію будівельно-монтажних робіт із застосуванням збірних конструкцій з високим ступенем заводської готовності. Після прочитання цієї новини у мене виникло тільки одне питання – ЧОМУ так не будували раніше?
ЄВРО-2020 знову в Україні
Не повірите, але це правда – Україна має намір подати заявку на включення її міст на проведення матчів Чемпіонату Європи по футболу в 2020 році. “Ми будемо, швидше за все, подавати в УЄФА заявку на участь в наступному Євро. Ви знаєте, що наступне Євро проходіть по всіх містах Європи, і одне з міст України, було б непогано, щоб брало там участь”, – заявив Віктор Янукович в ході прямого телеефіру “Діалог з країною”. Здається, у нас скоро буде найбльш спортивна країна в Європі – і баскетбол тут, і футбол і зимові ОІ – теж. Одним словом – спортивний рай.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною