В Україні відсутня система попередження падіння небесних тіл - Держкосмічне агентство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні відсутня система попередження падіння небесних тіл - Держкосмічне агентство

892
Державне космічне агентство України (ДКАУ) не має інформації про наявність в Україні системи попередження падіння небесних тіл.
Про це повідомили в ДКАУ, відповідаючи на офіційний запит про те, як організована система відстеження, попередження та реагування на можливість падіння на територію нашої країни великих небесних тіл, аналогічних тим, що впали на територію Челябінської області РФ 15 лютого.
«Щодо наявності в Україні системи попередження падінь метеоритів на Землю, будь-яка інформація щодо цього у ДКА відсутня», – йдеться в офіційній відповіді Агентства. Більше того, питання вивчення наближення небесних тіл, в тому числі, природного походження, знаходиться поза компетенцією відомства.
Разом з тим, в ДКА повідомили, що Агентство забезпечує роботу Системи контролю та аналізу космічної обстановки, мета якої – стежити за штучними космічними об’єктами в приземному космічному просторі, а також визначати час і місце їх падіння на Землю.
«Що ж стосується попередження громадськості про небезпеку наближення небесних тіл, то ця сфера є складовою загальнодержавної політики цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій, виконання якої покладено на Держслужбу з надзвичайних ситуацій. Однак ДКА постійно інформує ДСНС про виникнення надзвичайних ситуацій за допомогою надання геофізичної інформації та карт пожеж, паводків і техногенних небезпек», – йдеться в повідомленні ДКА.
Нагадаємо, 15 лютого на територію Челябінської області Російської Федерації впав болід (великий метеор) – велике небесне тіло, яке вибухнуло при входженні в нижні, щільні шари атмосфери, обсипавши все, що знаходиться внизу, осколками. Збиток від падіння боліда склав, за попередніми оцінками, більше 1 млрд рублів.
За даними російських екстрених служб, від падіння боліда постраждали близько 7,5 тис. будівель, у тому числі понад 6 тис. житлових будинків, в яких проживають приблизно 120 тис. людей.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас