Євро


Євро (знак валюти – €, банківський код: EUR) – офіційна валюта 17 країн «єврозони» (Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, Естонії). Також валюта використовується ще в 9 державах, 7 з яких – європейські. Таким чином, євро – це єдина валюта для більш ніж 320 мільйонів європейців. У грудні 2006 року в готівковому обігу було 610 млрд євро, що робило цю валюту такою, що має найвищу сумарну вартість готівки, циркулюючої в усьому світі, випереджаючи за цим показником долар США.

Євро був представлений світовим фінансовим ринкам як розрахункова валюта в 1999 році, а 1 січня 2002 року були введені в готівковий обіг банкноти і монети. Євро замінив європейську валютну одиницю (ЕКЮ), яка використовувалася в європейській валютній системі з 1979 по 1998 рік, у співвідношенні 1:1.

Євро управляється і адмініструється Європейським центральним банком (ЄЦБ), що розташовані у Франкфурті, і Європейською системою центральних банків (ЄСЦБ), яка складається з центральних банків держав-членів ЄС, незалежно від того, чи затвердили вони євро як національну валюту. ЄЦБ є незалежним центральним банком, і йому належить виключне право визначати монетарну політику в єврозоні. ЄСЦБ друкує банкноти і карбує монети, здійснює розподіл готівкових грошей у країнах єврозони, а також забезпечує функціонування платіжних систем в єврозоні.

При підготовці словника використовувалася інформація з відкритих джерел в інтернеті

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2020 2013
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua