Білорусь хоче заробити $5 млрд від продажу 103 держпідприємств — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Білорусь хоче заробити $5 млрд від продажу 103 держпідприємств

Казна та Політика
280
У Білорусі визначений перелік з 103 підприємств, продаж пакету акцій яких дозволить залучити 5 млрд доларів. “Підсумковий перелік включає 82 підприємства республіканської власності та 21 – комунальної”, – повідомив сьогодні на засіданні ради міністрів голова Державного комітету з майна Георгій Кузнєцов.
За його словами, до переліку об’єктів приватизації включені акціонерні товариства та промислові холдинги – ВАТ “Білоруськалій”, ВАТ “Нафтан”, ВАТ “Гродно Азот”, ВАТ “БелАЗ” – керівна компанія “БелАЗ-Холдинг”, ВАТБАТЕ” – керівна компанія холдингу “Автокомпоненти”.
Глава Держкоммайна наголосив на необхідності збереження контрольного пакету акцій у цих підприємствах у держави. За його словами, ця частка може скласти до 25 проц. При цьому Кузнєцов підкреслив, що пакети акцій більш дрібних підприємств можна пропонувати до продажу повністю.
Наразі Держкоммайна провадить роботу за окремими підприємствами з цього переліку. За деякими з них вже підготовлені проекти указів з продажу акцій.
Кузнєцов констатував, що результати приватизації 2012 року (з метою залучення прямих іноземних інвестицій від продажу держвласності на суму не менше 2,5 млрд доларів, – прим. кор. ІТАР-ТАРС) не були успішними. Пропозиції ж з приватизації на 2013 рік Держкоммайна почало розробляти в листопаді 2012 року.
За словами Кузнєцова, міністерства і відомства представили свої пропозиції з приватизації підприємств на 2013 рік, продаж акцій яких могли б забезпечити лише близько 800 млн доларів. Тому і було запропоновано включити до переліку приватизації великі промислові холдинги і ВАТ.
Міністр економіки Микола Снопков також поінформував, що це відомство сформувало перелік з 800 підприємств, які можна продати приватним національним та іноземним інвесторам. “У цей перелік увійшли малі підприємства до ста осіб, підприємства з часткою держави менше 50 проц і неплатоспроможні. Із даного списку виключені містоутворюючі і підприємства, в придбанні акцій яких переважним правом наділені облвиконкоми і міськвиконкоми”, – пояснив Снопков.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас