Валовий внутрішній продукт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Валовий внутрішній продукт

Казна та Політика
7819
Валовий внутрішній продукт (англ. Gross Domestic Product), загальноприйняте скорочення — ВВП (англ. GDP) — макроекономічний показник, що відображає ринкову вартість всіх кінцевих товарів і послуг (тобто призначених для безпосереднього вживання), вироблених за рік у всіх галузях економіки на території держави для вжитку, експорту і накопичення, незалежно від національної приналежності використаних чинників виробництва. Вперше це поняття було запропоноване в 1934 році.
Виділяють номінальний і реальний ВВП (англ. nominal and real GDP). Номінальний (абсолютний) ВВП виражений в поточних цінах даного року. Реальний (з поправкою на інфляцію) — виражений в цінах попереднього або будь-якого іншого базового року. У реальному ВВП враховується, в якій мірі зростання ВВП визначається реальним зростанням виробництва, а не зростанням цін. Відношення номінального ВВП до реального називається дефлятором ВВП. Фактичний ВВП — це ВВП при неповній зайнятості, який відображає реалізовані реалізовані можливості економіки. Потенційний ВВП — це ВВП при повній зайнятості, він відображає потенційні можливості економіки. Останні можуть бути набагато вище реальних.
ВВП країни може бути виражений як в національній валюті, і при необхідності перерахований по біржовому курсу в іноземну валюту, так і може бути представлений по Паритету купівельної спроможності (ПКС) (для точніших міжнародних порівнянь). Сьогодні так звана «ринкова вартість» не може вважатися визначеною або стабільною величиною, отже ВВП і інші подібні поняття і категорії є просто загальноприйнятою абстракцією.
При підготовці словника використовувалася інформація з відкритих джерел в інтернеті
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас