0 800 307 555
0 800 307 555

Форекс - огляд ринку за тиждень з 28 січня по 1 лютого


Американський долар продовжив перебувати під тиском в період з 28 січня по 1 лютого у міру того як попит на активи, пов’язані з економічним зростанням, постійно підвищувався, провокуючи розпродажі захисних інструментів. Макроекономічна статистика зі США і провідних економік світу носила позитивний характер і зміцнила надії на те, що зростання світової економіки в 2013 році буде продовжуватися. Певний негатив викликали дані щодо ВВП США за четвертий квартал, але зниження темпів зростання до рівня мінус 0,1% було спровоковано одноразовими факторами і не викликало серйозного занепокоєння. Дані щодо ринку праці практично збіглися з очікуваннями учасників. Ближче до закриття тижня індекс американської валюти USDX втрачав за її підсумками 0,7%.

Європейська валюта продовжила свою переможну ходу відносно свого основного американського конкурента. Пара EUR/USD подолала опір в області 1,3550 і протестувала на міцність позначку 1,3640. Оптимізм відносно перспектив економіки єврозони, від якої очікують початку відновлення ближче до другої половини 2013 року, і недооціненість євро в історичному розрізі продовжують рухати котирування вгору. За підсумками тижня європейська валюта в моменті додавала в ціні 1,4%.

Британський фунт продовжує відчувати себе не дуже впевнено. У звітному періоді не було опубліковано жодної важливої макроекономічної статистики, здатної істотно вплинути на настрої учасників валютного ринку. Пара GBP/USD плавно рухалася вгору здебільшого за рахунок зростання євро та ослаблення долара уздовж всього ринку, але потрапила під тиск в п’ятницю. Ближче до кінця тижня вона котирувалася практично без змін на рівні 1,5770.

Австралійський долар проявив значну слабкість і не зміг посилити свої позиції навіть в період ослаблення «американця». На його перспективи чинить значний вплив тривале пом’якшення грошово-кредитної політики з боку Резервного банку Австралії. Останні дані щодо інфляції надали регулятору можливість для подальшого зниження облікової ставки. Пара AUD/USD до кінця тижня мала намір протестувати найважливіший технічний рівень підтримки 1,0325, втративши за її підсумками 0,3%.

Японська ієна продовжує падіння до раніше окресленої мети 95,00. Певне небажання Банку Японії рухатись у руслі політики нового прем’єра, не змогло призупинити її ослаблення. Ближче до березня у Сіндзо Абе з’явиться можливість замінити Шірокаву на одного зі своїх прихильників і реалізувати намічені плани, що підтримує зростання пари USD/JPY.

Прогноз на тиждень, 4 лютого – 8 лютого

На цьому тижні учасники світових фінансових ринків будуть перетравлювати дані щодо ринку праці. Макроекономічна статистика зі США останнім часом носить позитивний характер, і ми очікуємо збереження цієї тенденції. У фокус уваги інвесторів можуть потрапити дані щодо індексу менеджерів із закупівель у сфері послуг, які будуть опубліковані у вівторок 5 лютого о 19.00 МСК. В цілому ми вважаємо, що долар продовжить перебувати під тиском відносно всіх основних конкурентів, окрім японської ієни та австралійського долара.

Основною подією тижня для учасників торгів по єдиній європейській валюті стануть підсумки чергового засідання Керуючої Ради ЄЦБ і прес-конференція її голови Маріо Драгі. Від європейського регулятора не чекають якихось кардинальних рішень, так як ситуація в економіці регіону поступово поліпшується. Виходячи з ситуації, що склалася, для нього буде логічніше спостерігати за розвитком подій осторонь. Євро на цьому тлі має всі шанси продовжити рух до позначки 1,38.

Перспективи британського фунта можуть дещо змінитися після виходу даних щодо індексу менеджерів із закупівель в будівельному секторі (понеділок 4 лютого 13.30 МСК) і промисловості (вівторок 5 лютого 13.30 МСК). Однак, беручи до уваги останню динаміку макроекономічної статистики і невизначеність прогнозів Банку Англії, ми не очікуємо серйозної підтримки для стерлінга з боку цього блоку новин. Якщо це виявиться так, то пара GBP/USD на цей тиждень, на нашу думку, буде цікава тільки для відкриття коротких позицій, у разі якщо євро буде коригуватися проти долара.

Австралійський долар чекає важкий тиждень, багатий на макроекономічну статистику і важливі події. Резервний банк оголосить підсумки свого чергового засідання у вівторок 5 лютого о 7.30 ранку за московським часом. У середу (04.30 МСК) будуть опубліковані дані з роздрібних продажів, а в четвер (04.30 МСК) по ринку праці. В австралійського регулятора будуть у розпорядженні ці цифри, і він може бачити картину дещо в іншому світлі, ніж учасники валютного ринку. Відповідно підсумки його засідання можуть легко підносити сюрпризи. Австралієць може посилитися тільки в разі, якщо регулятор дасть привід на швидке закінчення пом’якшення грошово-кредитної політики. З точки зору технічного аналізу, важливою виглядає здатність утримувати підтримку 1,0325. Її подолання може рушити котирування в бік 1,0230. І навпаки, знайшовши підтримку на цьому рівні, пара матиме шанси спробувати розвернути усталений спадний тренд.

Японська ієна, як і раніше, заряджена на зниження. Зупинити її падіння не змогли навіть підсумки, що розчаровують, засідання Банку Японії, який побічно позначив прагнення всіляко гальмувати плани Сіндзо Абе з впровадження грошово-кредитної політики в стилі ФРС США. Ми вважаємо, що USD/JPY продовжить своє довгострокове зростання до мети 95,50. На цьому шляху вона продовжить регулярно коректуватися, що вимагає підвищеної уважності при відкритті довгих позицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:forexclub
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua