3301
Підсумки четверга - найцікавіше за день
Українців у Польщі не люблять?
Такий висновок напрошується сам собою – після ознайомлення зі статистикою. Так, в 2012 році співробітники прикордонної служби Польщі за порушення правил перебування в країні зобов’язали залишити польську територію 4,4 тисячі українців. В цілому, прикордонники зобов’язали залишити Польщу 5,9 тисячі іноземців.
Дивне зізнання в дорозі
Оригінальним зізнанням поділився сьогодні міністр закордонних справ України Леонід Кожара. “Наскільки я розумію, поки я був у дорозі, уряд України не визнав $7 млрд як суверенний борг України”, – сказав він, коментуючи витребувані ВАТ “Газпром” $7 млрд як штраф за недобір газу. Цікаве пояснення – запам’ятаємо на майбутнє. Якщо що – міністр МЗС був у дорозі і не в курсі всіх справ.
А в продовження теми – хотілося б процитувати аналітика польського Центру Східних досліджень (OSW, Варшава) Войчеха Кононьчука. За його словами, російська влада зараз хоче використовувати складне нинішнє економічне становище України для того, щоб змусити її відмовитися від інтеграції з Європейським союзом і приєднатися до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю. З цим складно не погодитися, однак не варто жаліти нашу владу – вона сама завела себе в безвихідь своєю непослідовністю і банальною геополітичною дурістю.
Зручна правда
«Європейський банківський капітал змушений піти на кардинальний крок – залишити ринки країн, що розвиваються, щоб зберегти внутрішню стабільність і вирівняти ситуацію в банківському секторі в самій Європі», – сказав сьогодні виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Сергій Мамедов. За його словами, така поведінка європейських банків може пояснюватися необхідністю з січня 2013 року почати повернення короткострокових кредитів, отриманих від Європейського центробанку.
Як всі вже здогадалися, мова йде про “втечу” іноземних банків з України, що спостерігається останні півроку. І добре звучать слова експерта, і логічно… Однак, я гадаю, ви погодитеся, що подібне пояснення аж занадто добре лягає в урядову риторику, яка продовжує стверджувати, що у нас в країні все майже ідеально. А існуючі проблеми – це суцільно “папередники” і “вигадки преси”. Як у випадку з Хюндай.
Парадокс по-українськи
А як по-іншому назвати ситуацію, коли українці оплачують ЖКП майже на 100%, але заборгованість за них при цьому зростає? Так, у січні-грудні 2012 року ми сплатили за житлово-комунальні послуги 37 млрд грн, що становить 96,6% від нарахованих за цей період сум. Але при цьому, в Держстаті зазначили, що заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг в грудні 2012 року збільшилася на 8,5%, порівняно з листопадом 2012 року, і на кінець грудня п.р. склала 12 млрд 680,4 млн грн.
Веселі законодавчі ініціативи
Значний ажіотаж серед наших читачів викликали кілька нових законопроектів. Відповідно до одного з них, хочуть заборонити перекривати дороги, а також скасувати всі обмеження руху під час проїзду автомобільним транспортом Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України. Відповідний проект закону зареєстрував депутат Арсен Аваков (ВО “Батьківщина”). Законопроект також пропонує заборонити супровід спеціальними підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України транспортних засобів, у яких пересуваються вищі посадові особи держави.
Швидше за все, цей законопроект не буде трансформований в закон. Однак його наявність додає оптимізму – може і у нас в країні колись будуть хороші і потрібні закони – для всіх, а не для купки бізнесменів.
Смертна кара – всі “за” і “проти” від комуністів
Ще більш жваве обговорення викликала законодавча ініціатива від депутатів з КПУ, які вирішили вкотре підняти питання про повернення до смертної кари. Відповідний проект закону №2128 30 січня зареєстрували перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калетник і комуністи Ігор Алексєєв та Петро Симоненко.
На думку авторів законопроекту, його актуальність обумовлена статистикою скоєння особливо тяжких злочинів – згідно з нею, в Україні щохвилини скоюється злочин, і кожні 35 хвилин – особливо тяжкий.
Азаров отримує менше, ніж Тимошенко – в доларах
Зарплата Юлії Тимошенко на посаді прем’єра була більшою, ніж отримує Микола Азаров. Про це йдеться в довідці про заробітну плату Прем’єр-міністра України, підготовленій Секретаріатом Кабінету Міністрів. “Тимошенко отримувала 24238 гривень, що за тодішнім курсом дорівнювало 4734 доларам США… У грудні 2012 року чинному голові уряду Миколі Азарову нарахували 33980 гривень зарплати, що відповідає 4252 доларам в еквіваленті – це менше, ніж отримувала Тимошенко в 2005 році”.
Ось така от цікава арифметика виходить. Тільки одне, як мінімум, тут незрозуміло – як точно зазначили читачі в коментарях до цієї новини, “Нас з трибун агітують за національну валюту, а свою зп у доларах рахують. Потрібно пенсії теж до долара прив’язати”. А що – відмінна пропозиція. Так і до обіцяної Королевською пенсії 500 євро – рукою подати :)
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною