0 800 307 555
0 800 307 555

Форекс - огляд ринку за середу і прогноз на четвер


EUR/USD, нарешті, зробила це! Провівши азіатський ранок в спробах прорватися вище 1,35, пара все ж взяла бастіон, досягши максимуму, якого ми не бачили з листопада 2011 року. І це незважаючи на розчарування з боку економічних даних. У підсумку, EUR/USD закрила день в районі 1,3570, а GBP/USD – 1,58.

Вчора Мадрид повідомив, що ВВП за 4 квартал виявився нижчим від очікуваного: -0,7% проти -0,6%. Вісті не з приємних, враховуючи загрозу, яку становить слабкість досить великої економіки регіону. Однак з огляду на недавні дані з Німеччини, на деякий час можна заспокоїтися, що і зробили інвестори, націлившись на досягнення чергових максимумів. Підтримку EUR/USD надали і слабенька дані ВВП США, які укупі з практично незмінною риторикою від FOMC проклали доріжку вище 1,35 до максимуму 1,3586, недалеко від якого вона і закрила добу.

GBP/USD продовжує перебувати в режимі корекції після невдалих спроб пройти нижче 1,5680, однак ми вважаємо, що потенціал зростання у пари досить обмежений, враховуючи слабку економічну картину, яку демонструє статистика. Пара відкрила день на 1,5753, дісталася до максимуму 1,5816, але все ж скотилася нижче 1,58 до закриття торгів.

USD/JPY не отримала нового підживлення у вигляді позитивних даних зі США, незважаючи на те, що навіть слабкий ВВП (перший негативний квартальний показник з 2 кварталу 2009 року) не зміг зіштовхнути її нижче 91,00. Можливо, свою роль тут відіграли досить сильні показники рівнів зайнятості ADP, про значущість яких ми поговоримо нижче. Пара відкрила день на 90,71, доросла до 91,40, але відкотилася на 20 пунктів нижче до моменту закриття.

Прогноз на четвер, 31 січня 2013 року

Враховуючи досягнення рекордних максимумів більш ніж річної давності і прориву дуже сильного рівня опору парою EUR/USD, це відкриває нові можливості та перспективи для єдиної валюти. До речі, FOMC тільки підіграв в цьому плані, тому що в останній заяві було зазначено про тимчасову «паузу» в зростанні економіці (що прекрасно співвідноситься з останнім ВВП). Наступною метою буде район 1,3740, спостережуваний все в тому ж листопаді 2011 року. Однак є кілька моментів…

Зверніть увагу на реакцію пари: навіть при виході дуже слабких показників зі США зростання носило дуже стриманий характер. Надагресивний Лекер знайшов собі гідну заміну у вигляді Естер Джордж, яка вже на минулому засіданні виступила проти колишньої політики, посилаючись на загрозу зростання інфляції. ADP виявився вищим за прогнози, зміцнившись до 192 тис. проти 185 тис. в січні, і хоча зазвичай показник не дуже добре пророкує результат нонфармів, цього разу все може бути по-іншому. Справа в тому, що реліз решти звітів з ринку праці зрушать на наступний тиждень, і фактично у нас не залишається орієнтирів для прогнозування. Поки що все говорить про те, що п’ятничний звіт вийде вище прогнозів, тобто на підтримку долара США.

Таким чином, є небезпека, що EUR/USD не втримає поточних позицій з імовірністю відкату нижче 1,35 з метою на 1,3480 і 1,3430 надалі. Каталізатором сьогодні можуть стати дані щодо кількості первинних звернень по допомогу з безробіття. Подальше зниження показника може зміцнити позиції USD.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:forexclub
Опитування
В Контексті Finance.ua