Українці повинні платити тільки за спожите тепло - Нацкомпослуг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці повинні платити тільки за спожите тепло - Нацкомпослуг

1168
Встановлення будинкових лічильників теплової енергії вирішить проблему перерахунку оплати за комунальну послугу з опалення відповідно до фактичних кліматичних умов кожного населеного пункту. Тоді споживачі будуть платити тільки за ту кількість теплової енергії, що була фактично спожита кожним будинком. На цьому наголосив Директор департаменту тарифної політики в сфері теплопостачання Нацкомпослуг Микола Расковський на засіданні експертного круглого столу.
Зараз при розрахунку оплати за комунальну послугу з опалення 1 кв. м. опалювальної площі органи місцевого самоврядування використовують нормативні показники потреби теплової енергії для опалення будинків різних типів, які зазвичай є застарілими та не враховують фактичного потепління останніх років, а також ні проектних, ні фактичних теплових характеристик кожного окремого будинку. Тому конкретні будинки фактично отримують менше теплової енергії, ніж передбачено оплатою за комунальну послугу з опалення 1 кв. м. опалювальної площі.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 передбачає, що у разі перерви в наданні комунальних послуг з опалення, ненадання або надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець цих послуг проводить перерахунок споживачам розміру плати за фактично надані послуги. Однак сьогодні такі перерахунки не завжди здійснюються.
Вирішити дану проблему можна шляхом встановлення в кожному будинку приладів обліку теплової енергії.
На сьогодні, середній показник оснащення будинків з централізованим теплопостачанням приладами обліку спожитої теплової енергії по країні складає близько 34%.
Наприклад, у Києві 40% багатоквартирних будинків обладнані приладами обліку тепла. У результаті цього сукупні витрати домогосподарств на опалення у будинках, в яких встановлені лічильники, в середньому скоротилися на 20%. Цей досвід може бути поширений на всю територію України. Якщо мешканці за власний кошт встановлюють лічильник тепла на будинку, за рахунок отриманої економії, він може окупитися за 1-2 опалювальних сезони.
Питання щодо якості та кількості комунальних послуг з опалення та гарячого водопостачання відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас