Без кредиту МВФ Україні загрожує дефолт, - екс-міністр економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Без кредиту МВФ Україні загрожує дефолт, - екс-міністр економіки

Кредит&Депозит
1689
Уряд буде вести з Міжнародним валютним фондом переговори не про нові кредити, а про врегулювання і виплати старих запозичень, фактично, тим самим оголосивши про дефолт. Адже новий кредит Україна не отримає, не заплативши старі борги.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив екс-міністр економіки Володимир Лановий.
«Зараз розмова з Міжнародним валютним фондом буде не про кредит, а про борги минулого періоду, що з ними робити, тому що ніхто нічого не дасть, поки ви ще не заплатили за старими боргами. Тобто це питання вирішення цієї проблеми», – зазначив Лановий.
За його словами, чиновники та представники місії МВФ сядуть за стіл переговорів і будуть домовлятися. «Фактично, це буде оголошення українською стороною дефолту, неможливості українською стороною погашати борги», – підкреслив екс-міністр економіки.
Він також зазначив, що чиновники зараз почнуть переговори про врегулювання боргової суми на цей рік і на наступні роки. «А це означає, що нових кредитів не буде, будуть вирішувати, як і коли, якими частинами, які відсотки будуть за старими кредитами», – заявив Лановий.
У свою чергу, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко вважає, що в 2013 році уряд не зможе обійтися без позики від МВФ.
За його словами, в цьому році Україна повинна заплатити $6,5 млрд. МВФ за боргами і 58 млрд. грн. боргу, а в бюджеті таких грошей немає.
Як повідомляли «Коментарі», вчора до Києва прибула місія МВФ.
Передбачається, що місія буде працювати в Україні до 12 лютого.
Нагадаємо, раніше перший віце-прем’єр Сергій Арбузов заявив, що Україна розраховує домовитися з МВФ про нову програму співпраці та отримання 10 млрд. СПЗ (спеціальні права запозичення, штучний резервний і платіжний засіб, емітується МВФ, станом на 11 січня – близько $15, 5 млрд).
Попередня програма stand by почалася в липні 2010 р. і завершилася в грудні 2012 року, навесні 2011 р. програма була заморожена на етапі другого перегляду: Україна півтора роки намагалася переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення «газових» переговорів з Росією, проте безрезультатно.
Пізніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова піти на диференційоване підвищення комунальних тарифів для населення заради компромісу з МВФ. При цьому Азаров підкреслив, що отримання кредиту МВФ є критично важливим для України, тому уряд продовжує переговори, розраховуючи добитися прийнятних умов співпраці.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас