Форекс - огляд ринку за четвер і прогноз на п'ятницю


Тільки ми скинули з рахунків USD/JPY, як вона знову стала драйвером валютних рухів. Заступник міністра економіки Японії Нісімура заявив, що нічого страшного не трапиться, якщо пара досягне 100,00. Це була чітка відповідь на звинувачення Вайдмана про «політизацію» ієни. У підсумку, EUR/USD закрила день в районі 1,3370, а GBP/USD – в районі 1,5780.

Тим часом, Європа жила своїм життям і своїми каталізаторами. Публікація даних PMI по Німеччині і Франції змусила EUR/USD помотатися. Спочатку слабкі французькі дані відправили пару нижче позначки 1,33 до мінімуму 1,3285. Однак тут же ціни повернулися в район 1,3350 відразу після релізу несподівано сильних даних з Німеччини, що підтвердили зміцнення індексу виробничого сектору до 48,8 проти 47,1, і повернення ділової активності сфери послуг вище 50-пунктового вододілу до 55,2. Закрила пара торги в районі 1,3380, попередньо досягнувши максимуму 1,3392.

GBP/USD пала жертвою зміцнення USD, динаміки кросу з EUR, а також очікувань щодо ВВП за 4 квартал. Пара відкрила день на 1,5851, скотилася до мінімуму 1,5755, однак все ж змогла відновитися на 20 пунктів до закриття.

Отже, USD/JPY відкрила день на 88,68, зміцнилася до максимуму 90,13, відкотившись у район 89,90 до закриття. На жаль, рівень 90,00 знову не пробитий, і поки у пари недостатньо потенціалу після триразової невдалої спроби зафіксуватися вище.

Прогноз на п’ятницю, 25 січня 2013 року

Незважаючи на те, що у EUR/USD непоганий потенціал зростання з імовірністю прориву 1,34 при першому ж гідному каталізаторі, вчорашні дані з Франції наштовхують на нехороші думки. Дуже слабкі показники ділової активності в країні говорять про те, що політика Олланда не виправдовує себе, а лише погіршує діловий клімат, що може вилитися в зниження темпів зростання ВВП. Слава Богу, поки є Німеччина, яка продовжує витягати весь регіон своїми позитивними показниками.

У цьому плані, і периферійні економіки дають непогані сигнали, дозволяючи нам припустити, що EUR буде відчувати попит найближчим часом. Однак щоб скористатися цим в повній мірі, варто було б розглядати такі пари, як EUR/JPY та EUR/GBP, поки вони у висхідному каналі.

На користь першого варіанту говорить агресивний настрій японських політиків, які втілюють цілі «Абеноміки». Раз вже задана мета на рівні 100 по парі USD/JPY, отже, і EUR/JPY може попрямувати в район 121,24 після пробою 120,60. Сьогодні додатковим стимулом до зростання можуть стати дані дослідження IFO Німеччини, які демонструють стійке зростання з жовтня минулого року. Якщо прогнозований показник 103,1 буде перевищений, первинний опір може бути пройдено.

Відносно EUR/GBP сьогодні орієнтиром стануть дані щодо ВВП Великобританії за 4 квартал. Вже вчора «британець» почав падіння в очікуванні слабких показників. Негативні рівні квартальних темпів приросту спровокують бажане зростання у зазначеній парі. Після прориву опору, зазначеного в грудні 2011 року в області 0,85, метою може стати позначка 0,8560.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:forexclub
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua