Депутатка Бундестагу: у Партії регіонів мають серйозно сприймати критику — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутатка Бундестагу: у Партії регіонів мають серйозно сприймати критику

1519
Депутат Бундестагу від “Зелених” Віола фон Крамон у розмові з DW прокоментувала роботу нового складу української делегації на зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
DW: Пані Крамон, склад делегації від України в ПАРЄ частково оновлений. Перед початком сесії депутати від опозиції заявляли, що розповідатимуть європейським політикам про ситуацію з політв’язнями в Україні, а депутати від правлячої Партії регіонів – про глибшу європейську інтеграцію. Члени делегації мали на меті говорити на різні теми і висловлювати різні ідеї. Як можна оцінити ефективність їхньої роботи?
Віола фон Крамон: У жовтні в Україні відбулися парламентські вибори. Тому цілком нормально, що українська делегація ПАРЄ складається як із нових, так і з повторно обраних членів. Делегації країн-членів Ради Європи відображають партії, представлені в національних парламентах. Природно, що окремі депутати мають різні думки чи переслідують різні ідеї. У Раді Європи члени делегацій окремих країн розподілені у партійні групи, тож у фракціях перебувають колеги із інших європейських країн. Важливим тут є обмін думками з колегами та конструктивне опрацювання питань порядку денного.
Як на Вашу думку, чи зможуть українські делегати досягти своєї мети – наблизити Україну до ЄС під час сесії ПАРЄ? Що їм треба враховувати, аби їхня риторика звучала переконливо?
Моніторинговий комітет розглядає сьогодні доповідь про українські парламентські вибори віце-президента ПАРЄ Андреаса Ґроса. Важливо, щоб члени правлячої партії серйозно сприймали критику порушень демократичних стандартів виборів та по-діловому на неї реагували.
Як Ви оцінюєте актуальну політичну ситуацію в Україні? Чи сприятлива вона для глибшої інтеграції з ЄС? Вибори визнані такими, що відбулися з порушеннями, лідери опозиції надалі перебувають у в’язницях.
Актуальна політична ситуація в Україні – складна. Я особисто під час парламентських виборів була спостерігачкою від ОБСЄ в Маріуполі і, на жаль, також констатувала випадки порушення виборчого законодавства. Тому я вважаю дуже важливим доопрацювання цих питань, як вимагається в підсумковому звіті виборчої комісії ОБСЄ. Повторні вибори у п’яти виборчих округах мають бути проведені належним чином. Україна як член Ради Європи добровільно зобов’язалася дотримуватися мінімальних демократичних стандартів, і це не має залишитися формальною обіцянкою. Як і раніше, все залежить від українського уряду. Якщо, проте, не будуть виконані умови, поставлені Радою міністрів закордонних справ Ради Європи у грудні 2012 року, я не бачу жодних шансів, що угода про асоціацію між Євросоюзом та Україною буде підписана в цьому році.
Як на сесії ПАРЄ обговорюють ситуацію з Юлією Тимошенко?
За визначеним порядком. Питання стосовно пані Тимошенко та її виключення з минулих парламентських виборів обговорюватиметься після доповіді Андреаса Ґроса. Процес за справою Юлії Тимошенко триває в Європейському суді з прав людини. Рішення очікується навесні цього року. Важливим є практичне виконання рішення суду в Україні.
Учора з доповіддю про реформування Європейського суду з прав людини виступив депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов. Коли він був головою Центральної виборчої комісії в Україні, його звинувачували в масштабних фальсифікаціях президентських виборів 2004 року. Як можна оцінити факт виступу Ківалова на сесії ПАРЄ?
Доповідачі демократично обираються відповідальними комітетами ПАРЄ. Звісно, виникають випадки, коли лунає гучна критика на адресу деяких доповідачів. Роботу Сергія Ківалова варто обговорювати відповідно до його доповіді. Рішення про можливі зміни ухвалює відповідний правовий комітет.
Днями члени української делегації від опозиції оприлюднили листа до ПАРЄ та Європейського парламенту з проханням ужити рішучих дій у зв’язку з посиленнями політичних репресій в Україні. Ідеться про те, що лідерка опозиції Юлія Тимошенко надалі перебуває в ув’язненні. Як, на Вашу думку, можуть відреагувати ПАРЄ та Європарламент?
Це добре, що українські політики від опозиції висловилися у спільній резолюції. Для цього опозиційні партії виборювали місця в парламенті, і дуже бажано, щоб вони могли без перешкод виконувати свою роль як опозиція. Я вважаю, що ми в національних парламентах, міжнародних парламентських асамблеях і в Європейському парламенті добре поінформовані про ситуацію в Україні. Разом зі своєю фракцією я постійно виступаю за права опозиції та очікую цього і від інших фракцій у німецькому Бундестазі.
Аніта Грабська
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас