0 800 307 555
0 800 307 555

Активність на ринку нерухомості у січні 2013 була на 60-65% нижчою від минулорічної


Активність на ринку нерухомості у січні 2013 була на 60-65% нижчою від минулорічної

Початок року для ринку нерухомості ознаменувався надзвичайно низьким попитом і практично повною відсутністю угод. При цьому, за даними сайту DOM.ria.ua, активність на ринку нерухомості в січні 2013 року була на 60-65% меншою, ніж у січні минулого року.

Причина цього криється в тому, що до традиційного різкого падіння попиту на житло в січні, обумовленого святами, в цьому році додався ще один фактор. Так, нововведення в законодавстві, пов’язане з передачею оформлення прав власності на
нерухомість на нотаріусів, практично повністю заморозило ринок на початку року. По суті, велика частина нотаріусів так і не отримала зрозумілих інструкцій від Міністерства юстиції і просто відмовляються оформлювати операції.

Також, в січні так і не відбулося очікуваного зниження цін на оренду квартир, яке в 2012 прогнозували багато операторів ринку нерухомості. Ціни в даному сегменті ще в жовтні-грудні 2012 року піднялися на 10-12%, і, на думку частини ріелторів, можуть вирости ще на 5-7% вже в лютому.

За прогнозами DOM.ria.ua, активність на ринку нерухомості України почне відновлюватися в останніх числах січня. При цьому, найбільшим попитом, як і в минулому році, будуть користуватися двокімнатні квартири в економ- і бізнес-сегментах.

До слова, 2013 рік для ринку нерухомості України повинен бути набагато спокійнішим, ніж повний знаковими подіями 2012. Головним очікуванням для багатьох ріелторів в цьому році є можливий перехід ринку зі стану рецесії в стадію відновлення на початку осені. Однак, це може відбутися тільки в умовах стабільної економіки в
країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Finance.UA
Опитування
В Контексті Finance.ua