548
Бюджет на 2013 рік не передбачає подальше розгортання кризових явищ у світовій економіці
— Казна та Політика
Міністерство фінансів України вперше презентувало громадськості основні макроекономічні показники Державного бюджету та пріоритети податково-бюджетної політики на 2013 рік. Представлена Мінфіном аналітика показала, що бюджет складений за оптимістичним сценарієм (без припущення щодо подальшого розгортання кризових явищ у світовій економіці) і розрахований на збільшення обсягу ресурсів, залучених в економіку через банківський сектор. Про це зазначає Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз».
Під час засідання фахівці міністерства, виконуючи доручення Прем’єр-міністра, поінформували представників інститутів громадянського суспільства про основні параметри бюджетної політики.
Зокрема, зауважено, що з урахуванням суттєвих змін зовнішніх умов функціонування української економіки прогнозні макропоказники на 2013 рік було уточнено, а показники Держбюджету розроблено на основі припущень МВФ щодо розвитку світової економіки, світових товарних та фінансових ринків.
Цей сценарій не припускає подальше розгортання кризових явищ у світовій економіці та передбачає: ВВП номінальний – 1576 млрд. грн.; ВВП реальний – 3,4 %; зростання споживчих цін – 4,8 %; фонд оплати праці найманих працівників і грошового забезпечення військовослужбовців – 482,3 млрд. грн.
Очевидно, що для досягнення вказаних показників в умовах нестійкого розвитку світової економіки у поточному році та погіршення прогнозів розвитку на наступний рік (уповільнення зростання економік країн, що розвиваються: Китай – 7,4% проти понад 10% у докризовий період та 9,2% у 2011 р.; погіршення прогнозів МВФ щодо розвитку світової економіки – на 2012 р. з 3,5% до 3,3%, на 2013 р. з 3,9% до 3,6% та ін.), Мінфін пропонує у бюджеті нові підходи щодо проведення капітальних видатків шляхом залучення додаткових ресурсів через банківський сектор.
Також Мінфіном зауважено, що для зниження бюджетного дефіциту країнами ЄС вживаються непопулярні заходи, як для збільшення доходів бюджету, так і задля жорсткої економії бюджетних коштів, у т.ч. скорочуються соціальні видатки. Так, у багатьох країнах збільшуються ставки ПДВ – у Фінляндії – з 23% до 24%, Іспанії – з 18% до 21%, у Франції – з 19,6% до 20% у 2014 р., на Кіпрі – з 17% до 19% у 2014 р. Крім того, в низці країн передбачається збільшення ставок існуючих податків та введення додаткових тощо.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною