Уряд Литви має намір добиватися введення євро у країні в 2015-2016 рр.


Уряд Литви має намір добиватися введення євро у країні в 2015-2016 рр.

Уряд Литви постарається забезпечити введення євро в країні в 2015-2016 роках, сказав литовський прем’єр Альгірдас Буткявічюс журналістам після зустрічі з президентом республіки Далею Грібаускайте в понеділок.

“Мета уряду – ввести євро в 2015 році”, – сказав А.Буткявічюс, підкресливши, що на зустрічі з президентом йшлося про “суворе дотримання фіскальної та монетарної політики”.

Президент сказала, що Литва могла б вступити в єврозону в 2015 або в 2016 році. “Нам слід підготуватися до переходу на євро, який міг би відбутися вже в 2015-2016 роках”, – сказала Д.Грібаускайте.

Попередній уряд прем’єра Андрюса Кубілюса намічав перехід на євро в 2014 році, але експерти-економісти вважали, що через занадто високу інфляцію Литва вступить в єврозону пізніше.

Щоб вступити в єврозону, держава повинна відповідати Маастрихтським критеріям щодо дефіциту держбюджету, інфляції та держборгу. Литві через занадто високу інфляцію не вдалося ввести євро на початку 2007 року.

Криза в єврозоні послабила підтримку громадянами Литви зміни валюти, але влада країни вважає, що Литві було б вигідно бути в єврозоні, тому що євро є валютою її головних торговельних партнерів.

Між тим, як сказав в інтерв’ю агентству BNS президент Латвії – другої країни Прибалтики, що поки не перейшла на євро – Андріс Берзіньш (Andris Berzins), у країни немає інших варіантів розвитку, крім приєднання до єврозони.

“Зрозуміло, я підтримую введення євро в 2014 році, оскільки не бачу ніяких інших можливостей. Особливо зараз, коли Латвія практично підійшла до цього і все зробила – і вступивши до ЄС, і прив’язавши свою валюту, лат, до євро. Всі підготовчі кроки зроблені”, – сказав президент.

При цьому він вважає, що нинішні дискусії про доцільність запровадження євро в Латвії не мають жодних об’єктивних передумов, а пов’язані лише з природним консерватизмом людей. “З точки зору довгострокової стабільності і того, що ЄС – найкраще і найбільш позитивне з усього, що зараз можливо, немає ніяких підстав відмовлятися від приєднання до єврозони”, – додав А.Берзіньш.

Третя країна Прибалтики, Естонія, перейшла на євро з національної валюти (крони) 1 січня 2011 року.

Курс літа “прив’язаний” до європейської валюти в співвідношенні 3,4528 літа за євро, курс лата – 0,7028 лата за євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua