Євросоюз схвалив бюджет на 2013 рік у розмірі майже 133 млрд євро


Євросоюз схвалив бюджет на 2013 рік у розмірі майже 133 млрд євро

Європейські законодавці остаточно затвердили бюджет Європейського союзу (ЄС) на 2013 р. у розмірі майже 133 млрд євро (172 млрд дол), усунувши певну невизначеність щодо майбутнього фінансового блоку і відкривши дорогу переговорам щодо довгострокового бюджету ЄС на 2014-2020 рр., передає Reuters.

Видаткова частина бюджету на 2013 р. буде обмежена 132,84 млрд євро, що на 2,9% більше від початкового бюджету на поточний рік. Враховуючи річну інфляцію в ЄС, істотного зростання бюджетних витрат в 2013 р., в порівнянні з 2012 р., не заплановано.

Крім того, за підсумками голосування в Європарламенті було ухвалено рішення збільшити бюджетні витрати в 2012 р. на додаткові 6 млрд євро. Ці гроші підуть на фінансування дослідницьких та освітніх програм ЄС, а також програм з підтримки зайнятості. Таким чином, фінальна версія бюджету ЄС на 2012 р. передбачає витрати в розмірі 135 млрд євро.

Підсумки голосування щодо бюджету пролили світло на фінансування ЄС хоча б в наступному році та усунули побоювання того, що не вдасться знайти кошти на продовження дії низки програм ЄС, у тому числі програми міжнародного обміну студентів Erasmus.

За словами Горана Фарма, представника Швеції в Європарламенті, законодавцям вдалося уникнути бюджетної кризи, яка стала би доповненням до кризи економічної.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua