1505
Україні варто відмовитися від багатомільйонної підтримки традиційної енергетики, та розвивати відновлювану
— Енергетика
Україні необхідно відмовитися від багатомільйонної підтримки традиційної енергетики, яка все ще посідає домінуюче місце в країні, і зробити вибір на користь поновлюваних джерел, вважає президент Європейського союзу відновлюваної енергетики (EREF) Райнер Хінрікс-Ральвес.
“Традиційна енергетика все ще користується величезною фінансовою підтримкою і тут, і в усьому світі… Якщо ми подивимося звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), то побачимо, що в 2011 році підтримка традиційних видів енергетики в шість разів перевищила підтримку відновлюваних видів – це EUR85 млрд і EUR540 млрд відповідно”, – зазначив він під час візиту в Україну в п’ятницю.
Р.Хінрікс-Ральвес підкреслив, що субсидування традиційної енергетики найчастіше відбувається з вельми суб’єктивних причин. “Вугільний сектор у багатьох країнах, у тому числі в Німеччині, досі отримує підтримку через побоювання з приводу зайнятості”, – зазначив він.
У той же час, за словами експерта, розвиток відновлюваної енергетики дозволяє створити багато робочих місць. “Відновлювана енергетика станом на кінець 2011 року вже створила в 27 країнах Євросоюзу понад 550 тис. робочих місць”, – сказав президент EREF.
Р.Хінрікс-Ральвес зазначив, що побоювання з приводу дорожнечі енергії з відновлюваних джерел також необґрунтовані. “Вітроелектростанцій (ВЕС) вже здатні конкурувати за ціною вироблюваної електроенергії з вугільними і газовими станціями. В Німеччині, Іспанії та Португалії ми вже наближаємося до такої ситуації і щодо сонячної енергії”, – сказав він.
Експерт додав, що електрика з поновлюваних джерел буде тільки дешевшати, в той час як ціна нафти зростає і вже досягала позначки $140/барель. “Відновлювальні джерела забезпечують цінову стабільність. Витрати на будівництво сонячних електростанцій за п’ять років скоротилися в 2,5 рази. А сонце, вітер не виставлять нам рахунок”, – резюмував президент EREF.
Як повідомлялося, Україна в 2012 році надала підтримку вугледобувним підприємствам на часткове покриття витрат із собівартості продукції майже на 10 млрд грн. Крім того, у держбюджет-2012 було закладено понад 3 млрд грн на підтримку будівництва вугледобувних підприємств і їх технічне переоснащення.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною