1014
Найбільші економіки світу відмовляються боротися зі змінами клімату
У столиці Катару Досі в понеділок, 26 листопада, відкрилася конференція зі зміни клімату, на якій представники 200 країн обговорюють можливість продовження Кіотського протоколу, термін дії якого закінчується в кінці 2012 року.
Кіотський протокол зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скорочувати або стабілізувати викиди парникових газів в атмосферу.
Між тим, більшість експертів сходяться на тому, що продовження терміну дії Кіотського протоколу є безглуздим без участі в ньому найбільших світових економік. Так, до другого періоду Кіотського протоколу вирішили не приєднуватися Канада, Японія та Росія. У той же час Китай, Індія і США ніколи не підписували документ.
Згідно з чинними в даний час домовленостям, 37 промислово розвинених країн повинні були зменшити обсяг викиду двоокису вуглецю, в порівнянні з рівнем 1990 року, приблизно на 5%. Відзначимо, що в доповіді ООН, опублікованій минулого тижня, зазначається, що зараз емісія парникових газів на планеті на 14% перевищує рівень, який повинна була досягти до 2020 року.
Нагадаємо, що в грудні минулого року учасники конференції ООН з клімату попередньо домовилися про продовження терміну дії Кіотського протоколу на п’ять років – до 2017 року. Однак при цьому багато країн побоюються, що амбітні плани Євросоюзу щодо скорочення викиду парникових газів в атмосферу на 20% до 2020 року загальмують економічне зростання.
За матеріалами:
Поділитися новиною