2480
Азаров з міністрами переходить у Раду
Міністри, обрані народними депутатами, написали заяви про відставку, які передали на розгляд президенту. Це підтвердив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
Напередодні керівник парламентської фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов заявив, що всі міністри, які пройшли в парламент нового скликання, візьмуть депутатський мандат: «Я знаю одне – що на сьогоднішній день всі міністри пишуть заяви і переходять на депутатську роботу».
А прем’єр-міністр Микола Азаров надіслав президенту подання про звільнення міністрів, обраних депутатами. У представленому президенту списку вказані Микола Азаров (№1 у списку Партії регіонів), віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко (№3 у списку ПР), віце-прем’єр – міністр транспорту та інфраструктури Борис Колесников (№8 у списку ПР). Там фігурують міністр освіти Дмитро Табачник (№11 у списку ПР), міністр юстиції Олександр Лавринович (№12 у списку ПР), міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк (№15 у списку ПР).
У відставку подають також члени уряду, які не належать до Партії регіонів, обрані депутатами в мажоритарних округах: міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко (округ №12, Вінницька обл.) і міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога (округ №69, Закарпатська обл.).
Згідно із законодавством, обрані народними депутатами особи для отримання депутатського мандату повинні в 20-денний термін (до 3 грудня) надати в ЦВК документи про звільнення з попереднього місця роботи. Оскільки згідно зі ст. 78 Конституції народні депутати не можуть мати іншого представницького мандата чи бути на державній службі.
Втім, заяви про своє звільнення міністри могли і не писати. Адже в разі, якщо президент прийме відставку голови уряду, то, згідно зі ст. 115 Конституції, це потягне за собою відставку всього Кабміну.
Зі свого боку, міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що президент може звільнити міністрів з власної ініціативи. «Є право глави держави призначати членів Кабінету міністрів за поданням прем’єра і звільняти без будь-яких заяв і подань», – заявив він.
Сам пан Лавринович заяву, втім, написав і тепер не відкидає свого обрання на пост спікера Верховної Ради. Також допускає він і своє повторне призначення на міністерську посаду. «Я вважаю, що я можу працювати на різних позиціях», – заявив міністр, пояснивши, що неодноразово розмовляв на кадрові теми з президентом. «Будемо обговорювати та ухвалювати рішення, яким чином правильно розпорядитися наявними кадрами для того, щоб правильно розпорядитися результатами їх роботи», – сказав пан Лавринович.
Міністр ЖКГ Анатолій Близнюк прямо заявив, що рішення про його подальше місце роботи прийме особисто Віктор Янукович. А його колега по Кабміну, міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога вже попрощався зі співробітниками МНС, вибравши роботу в парламенті. «У зв’язку з обранням мене народним депутатом завершується моє перебування на посаді міністра надзвичайних ситуацій», – заявив пан Балога.
Тим часом голова парламентської фракції ПР, яку поповнить більшість звільнених міністрів, Олександр Єфремов зазначив, що ставши депутатами, вони «будуть діяти залежно від формування більшості в парламенті і формування Кабінету міністрів».
Відзначимо, що згідно зі ст. 114 Конституції до складу Кабінету міністрів входять прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр-міністр, три віце-прем’єри і міністри. Уряд формується таким чином: прем’єр-міністр призначається президентом України за згодою більш ніж половини від конституційного складу Верховної Ради (226 депутатів). Потім персональний склад Кабінету міністрів призначається Президентом України за поданням прем’єр-міністра. Термінів формування нового уряду законодавство не встановлює.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною
Також за темою
Які країни перейдуть на «літній» час у 2026 році
У Податковій розповіли, хто може не подавати річну декларацію
В Україні знизився попит на електрокари: які моделі обирали у лютому
Як дистанційно отримати довідку про банкрутство: алгоритм дій
Розмір середньої пенсії у Польщі
Через брак працівників роботодавці знижують вимоги до кандидатів
